Maratończycy, rolkarze, motocykliści. Duże weekendowe utrudnienia

[object Object]
Minister o utrudnieniach w ruchu: można to przeżyćTVN24
wideo 2/4

Kilka zgromadzeń, rozpoczęcie sezonu rolkarzy oraz fanów zabytkowych motocykli, maraton. Ratusz ostrzega przed weekendowymi utrudnieniami.

W sobotę, w godzinach 11.10 - 12.20, na mokotowskich ulicach pojawią się uczestnicy XXXVI Warszawskiego Otwarcia Sezonu Motocykli Zabytkowych. Wszyscy przejadą ulicami: Narbutta, Boboli, Rakowiecka, Puławska, Marszałkowska, Piękna, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Dolna, Madalińskiego, Łowicka.

Motocyklistów zobaczymy też w innym miejscu stolicy. Uczestnicy imprezy "Jednośladem bezpieczniej do celu" zaplanowali swój przejazd w godzinach 12-16 ulicami: Ostroroga, Sołtyka, Młynarska, Leszno, Okopowa, Al. Jerozolimskie, Towarowa, Kasprzaka, Wolska, Połczyńska, Lazurowa, gen. Urbanowicza, gen. Kutrzeby.

Rolkarze

Tego samego dnia - wieczorem - odbędzie się pierwszy nocy przejazd rolkarzy NightSkating Warszawa.

Uczestnicy wyruszą sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, a dalej przejadą ulicami: Krakowskie Przedmieście – gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza – pl. Piłsudskiego (pod prąd) – Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. "Solidarności" – Okopowa – Towarowa – pl. Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Racławicka – Wołoska – Woronicza – Puławska – pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – Królewska – pl. Piłsudskiego – gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście.

Trasa przejazdu Nightskating Warszawa
Piątkowe utrudnienia targeo, tvnwarszawa.pl
Sobotnie utrudnienia Targeo, tvnwarszawa,pl

Maraton

Jednak z największymi utrudnieniami warszawiacy muszą liczyć się w niedzielę, wtedy odbędzie się Warsaw Orlen Maraton. Biegacze wystartują o godzinie 9 spod stadionu Narodowego i skierują się na północ miasta, na most Świętokrzyski, a następnie miną Stare Miasto.

Dalej maratończycy pobiegną przez plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i dalej przez plac Trzech Krzyży aż do Alej Ujazdowskich. Tam trasa biegu skręci w al. Szucha, by poprowadzić biegaczy przez Puławską i dalej w kierunku Ursynowa.

"Tu na biegaczy czekać będzie nowość – uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon jako pierwsi biegacze będą mieli okazję sprawdzić nawierzchnię nowo otwartych ulic Rosnowskiego i Korbońskiego. Na tym odcinku jeszcze nigdy nie przebiegała trasa żadnego biegu i właśnie tutaj rozpocznie się kilometrowy zbieg, którym uczestnicy przebiegną z dzielnicy Ursynów do Wilanowa" - informują organizatorzy.

Kolejne kilometry trasy wiodły będą między innymi przez al. Wilanowską, Jana III Sobieskiego i Belwederską, gdzie maratończycy, omijając Łazienki Królewskie, wbiegną w Czerniakowską i Solec. Następnie przebiegną przez Wybrzeże Kościuszkowskie, ponownie przez most Świętokrzyski i dalej wzdłuż Stadionu Narodowego, gdzie od strony al. Zielenieckiej zlokalizowana zostanie meta ORLEN Warsaw Marathonu oraz Miasteczko Biegaczy.

Trasa Warsaw Orlen Maratonmateriały organizatora

Przemarsze, zgromadzenia

W weekend zaplanowano też kilka zgromadzeń i przemarszów. Pierwsze odbędzie się w piątek w godzinach 16-20. Utrudnień powinniśmy spodziewać się na trasie: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Wiejska przed pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego.

W sobotę odbędą się dwa zgromadzenia: pierwsze - stacjonarne o godzinie 12 na placu Hallera, drugie, już z przemarszem. Jego uczestniczy przejdą ulicami: Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście na plac Zamkowy.

Z kolei uczestnicy niedzielnego zgromadzenia spotkają się o godzinie 13.30 przed pomnikiem Lotników Polskich (na Polu Mokotowskim), skąd nastąpi przemarsz ulicami: Trasa Łazienkowska, al. Niepodległości, Batorego, Waryńskiego, Trasa Łazienkowska z powrotem przed pomnik Lotników Polskich.

Niedzielne utrudnienia targeo, tvnwarszawa.pl

Pisaliśmy też o utrudnieniach na Głębockiej:

[object Object]
Kierowcy łamią przepisy Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/b

Pozostałe wiadomości

Zakończyły się utrudnienia w związku z pożarem pociągu metra na stacji Księcia Janusza. Linia metra M2 kursuje na całej trasie.

Pożar w metrze. Zapalił się pociąg, pięć stacji było zamkniętych

Pożar w metrze. Zapalił się pociąg, pięć stacji było zamkniętych

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl/Kontakt 24

Radosław Witkowski popierany m.in. przez Koalicję Obywatelską wygrywa z poparciem 60,5 proc. wyborców II turę wyborów prezydenta Radomia - wynika z badania exit poll przeprowadzonego przez Ogólnopolską Grupę Badawczą na zlecenie serwisu LokalnaPolityka.pl. Jego rywal Artur Standowicz z Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 39,5 proc. poparcia.

W Radomiu bez zmian. Witkowski pozostanie prezydentem

W Radomiu bez zmian. Witkowski pozostanie prezydentem

Źródło:
PAP

Na Białołęce na ulicy Fajnej ruszy budowa kanalizacji, a u zbiegu ulic Czeremchowej i Prząśniczek powstanie rondo. Na Woli wyremontowane zostaną ulice Pereca i Waliców, a na Wawrze ulica Wydawnicza. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 22 kwietnia. Spowodują zmiany w organizacji ruchu. Inaczej pojedzie też komunikacja miejska.

Prace drogowe na Białołęce, Woli i w Wawrze. Będą utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu

Prace drogowe na Białołęce, Woli i w Wawrze. Będą utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu

Źródło:
PAP

41-latka zdenerwowało to, że w jego ocenie ktoś zaparkował swoje auto zbyt blisko niego. - Postanowił więc "ukarać" jego właściciela, urywając wycieraczkę, po czym wsiadł do swojego bmw i odjechał - opisuje rzeczniczka piaseczyńskiej policji. Wszystko nagrała kamera.

"Ukarał" kierowcę, bo zaparkował "za blisko", sam był winny

"Ukarał" kierowcę, bo zaparkował "za blisko", sam był winny

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Aspirant sztabowy Łukasz Ziębiński w drodze na służbę zauważył leżący na dachu w rowie pojazd, z którego wydobywał się dym. Zatrzymał się w bezpiecznym miejscu i pobiegł na ratunek uwięzionemu we wraku auta kierowcy.

W drodze do pracy uratował kierowcę

W drodze do pracy uratował kierowcę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jest w ciąży, pobił ją partner, z którym mieszka. Uciekła przez okno i poprosiła przechodnia o pomoc. Kobieta trafiła do szpitala, a jej partner do aresztu. 

Pobił kobietę w ciąży, uciekła przez okno

Pobił kobietę w ciąży, uciekła przez okno

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do zdarzenia doszło w parku Morskie Oko na Mokotowie. To tam mężczyzna obrażał, a później miał uderzyć w twarz nieznaną mu kobietę. 33-latek został zatrzymany.

Powiedziała, że obcy mężczyzna ją obrażał i uderzył dłonią w twarz

Powiedziała, że obcy mężczyzna ją obrażał i uderzył dłonią w twarz

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Powstaną dwa nowe ronda - u zbiegu ulic Krasińskiego z Przasnyską na Żoliborzu oraz ulic Augustówka i Zawodzie na Mokotowie. W audycie przejść dla pieszych to pierwsze dostało notę 1, a drugie 0. Ronda mają to poprawić sytuację. Do budowy pierwszego są chętne cztery firmy, drugiego - trzy.

To jedne z najgorzej ocenianych przejść dla pieszych w Warszawie. Ronda mają to zmienić

To jedne z najgorzej ocenianych przejść dla pieszych w Warszawie. Ronda mają to zmienić

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Lotnisku Chopina działa punkt paszportowy, w którym można wyrobić tymczasowy dokument. Podróżni korzystają z niego w różnych sytuacjach: gdy zapomnieli paszportu z domu, został on ukradziony lub stracił ważność. Powodem bywa też sytuacja rodzinna. Od otwarcia punktu wydano już 15 tysięcy paszportów tymczasowych.

Paszport dla zapominalskich lub w nagłej potrzebie. Wydano ich już 15 tysięcy, najwięcej w wakacje i ferie

Paszport dla zapominalskich lub w nagłej potrzebie. Wydano ich już 15 tysięcy, najwięcej w wakacje i ferie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W stolicy przybywa doświetlonych przejść dla pieszych. To rozwiązanie, które ma poprawić bezpieczeństwo. Na niektórych z nich pojawiły się Bezpieczne Punkty Oświetleniowe. Wykorzystano w nich latarnie ze wzmocnionym słupem i oprawą oświetleniową. To nowe rozwiązanie testowane w pięciu dzielnicach.

Pozornie niczym się nie wyróżniają. W Warszawie jest ich na razie siedem

Pozornie niczym się nie wyróżniają. W Warszawie jest ich na razie siedem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wypalanie traw może zakończyć się pożarem, przenieść na las lub zabudowania oraz zagrozić ludziom i zwierzętom. Policjanci przypominają, że może zostać uznane za wykroczenie, a nawet przestępstwo.

Niebezpieczne i zagrożone surową karą. Trawy i tak płoną

Niebezpieczne i zagrożone surową karą. Trawy i tak płoną

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ramach obchodów 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim w niedzielę, 21 kwietnia, ulicami stolicy przeszedł Marsz Modlitwy Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego. Organizatorem była Polska Rada Chrześcijan i Żydów.

Marsz Modlitwy Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego

Marsz Modlitwy Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Ubiegająca się o funkcję rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska nie może kandydować, bo została ukarana karą dyscyplinarną - przekazał w piątek rektor uczelni prof. Zbigniew Gaciong. Jednocześnie poinformował, że sam wycofuje się z ubiegania o reelekcję. Cudnoch-Jędrzejewska stwierdziła, że może dalej ubiegać się o najważniejsze stanowisko na uczelni, bo decyzja o nałożonej na nią karze nie jest prawomocna.

Rektor ogłosił, że rywalka nie może startować, a sam się wycofuje. Zamieszanie na Uniwersytecie Medycznym

Rektor ogłosił, że rywalka nie może startować, a sam się wycofuje. Zamieszanie na Uniwersytecie Medycznym

Źródło:
PAP

Policjanci przetransportowali wątrobę, na którą czekał 49-letni pacjent. Organ został pobrany od dawcy w litewskim szpitalu. Krzysztof Zając z Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie podkreśla, że o losie pacjenta decydowały minuty.

Wątroba z Litwy była ostatnią szansą dla pacjenta warszawskiego szpitala

Wątroba z Litwy była ostatnią szansą dla pacjenta warszawskiego szpitala

Źródło:
tvn24.pl

Pasażerowie podróżujący samolotem z Nowego Jorku do Warszawy mieli nieplanowany postój. Maszyna lądowała na Islandii.

Samolot z Nowego Jorku do Warszawy lądował na Islandii

Samolot z Nowego Jorku do Warszawy lądował na Islandii

Źródło:
PAP

W nocy z piątku na sobotę po raz pierwszy od 1973 roku tramwaj skręcił z ulicy Puławskiej w Goworka. To testowy przejazd, w drugiej połowie maja z otwartej po latach drodze z Dolnego na Górny Mokotów będą mogli skorzystać pasażerowie.

Z ulicy Puławskiej w Goworka. Powrót tramwajów, na razie testowy, po 50 latach

Z ulicy Puławskiej w Goworka. Powrót tramwajów, na razie testowy, po 50 latach

Źródło:
tvn24.pl

Sporo zmian szykuje się dla pasażerów Szybkiej Kolei Miejskiej od czerwca. Pociągi niektórych linii pojadą z większą częstotliwością, inne wrócą na swoje stałe, dłuższe trasy.

Dobre wieści dla pasażerów SKM: więcej pociągów i wydłużone trasy

Dobre wieści dla pasażerów SKM: więcej pociągów i wydłużone trasy

Źródło:
tvnwarszawa.pl