1700 metrów do przebudowy w 66 tygodni od podpisania umowy. Tyle czasu będzie miał wykonawca modernizacji ulicy Łodygowej na Targówku. Miasto ogłosiło przetarg na budowę.
Ulica Łodygowa to wąska droga między domami, ale o charakterze "tranzytowej" ulicy dla dojeżdżających do Radzymińskiej z Ząbek oraz osiedli na Targówku. To także alternatywny przejazd wzdłuż prawego brzegu Wisły.
Teraz zatłoczona w czasie komunikacyjnych szczytów, z jednym pasem w każdym kierunku, rozjeżdżonymi poboczami i z poprzerywanymi chodnikami stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.
Drogowcy obiecują poprawę bezpieczeństwa i funkcjonalności. Wszystko za sprawę zaplanowanej na ten rok i przyszły przebudowy.
Oferty do 5 kwietnia
- Ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy. Na oferty czekamy do 5 kwietnia. Będziemy chcieli wykorzystać jak najwięcej tegorocznego sezonu budowlanego, jednak rozpoczęcie robót uzależnione jest od rozstrzygnięcia przetargu – mówi Agata Choińska, rzecznik prasowy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.
Jak dodaje, podczas oceny ofert zastosowane będą dwa kryteria: cena (60 procent) i okres rękojmi (40 procent). Prace potrwają 66 tygodni. W tym czasie przebudowany ma zostać odcinek od skrzyżowania z Radzymińską do granicy z Ząbkami.
Jak informuje ZMID, powstaną dwie jezdnie główne z dwoma pasami ruchu każda, jezdnie serwisowe, chodniki, ścieżki rowerowe i kanalizacja. Przebudowane będą też skrzyżowanie z Radzymińską i Młodzieńczą. ZMID nadal oczekuje na pozwolenie na budowę. Wniosek o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) został złożony już w ubiegłym roku.
66,8 mln złotych
W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta na inwestycję zarezerwowano 66,8 mln zł w latach 2017-19. Jak zaznacza rzecznik ZMID, to wszystkie koszty związane z realizacją, w tym pozyskania gruntów.
W czwartek, 2 marca o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 84 w Warszawie przy ul. Radzymińskiej 227 odbędzie się spotkanie informacyjne z mieszkańcami w sprawie planowanej inwestycji. - Przedstawimy rozwiązania projektowe oraz harmonogram prac. Już na etapie projektowania mieszkańcy zgłaszali nam swoje wnioski. Mamy nadzieję, że wypracowany wariant będzie tym optymalnym – podsumowuje Agata Choińska.
Jedną z tegorocznych inwestycji jest budowa ulicy Czerniakowskiej-bis. Zobacz przygotowania:
skw/r
Źródło zdjęcia głównego: ZMID