Kierowca zaatakowany na pętli. "Wyciągnęli z szoferki i bili kijami"

tvnwarszawa.plKierowca został pobity

Pięciu mężczyzn zaatakowało kierowcę autobusu komunikacji miejskiej na pętli przy Witebskiej. Jak poinformował rzecznik MZA, wszystko dlatego, że wcześniej zwrócił im uwagę. Pierwsze informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Chciałabym poinformować, że w dniu dzisiejszym około godz. 7:00 w Warszawie w biały dzień kilku pijanych i naćpanych mężczyzn bez powodu pobiło kierowcę autobusu MZA. Mężczyzna został wyciągnięty z szoferki i na ulicy brutalnie pobity przy użyciu pałek. Nikt nie pomógł kierowcy. Pogotowie zabrało go do szpitala" - napisał Reporter24.

Informacje o incydencie potwierdził rzecznik MZA. - Kierowca został pobity bo zwrócił uwagę, że nie wolno pić alkoholu na pętli autobusowej. Pięciu mężczyzn na chwilę oddaliło się, ale potem wrócili z kijami. Wywlekli kierowcę z kabiny i zaczęli go bić. Na miejsce przyjechała policja - relacjonował Adam Stawicki.

Trzech zatrzymanych

- Tuż po zdarzeniu kilka załóg policji szukało sprawców według rysopisu, który przekazał kierowca. Po godzinie funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn w wieku 17, 22 i 35 lat. Wciąż szukamy pozostałych osób, mogących mieć związek ze sprawą - poinformowała komisarz Monika Brodowska z zespołu prasowego stołecznej policji.

Jak dodała, każdy z zatrzymanych miał około 2 promile alkoholu we krwi. Badania wykażą czy byli też pod wpływem narkotyków. - Przesłuchujemy świadków, ustalamy szczegóły zdarzenia. Jutro sprawa zostanie przekazana do prokuratury - podsumowała Brodowska.

Kierowca, po przebadaniu przez lekarza, został wypisany do domu.

To kolejny tego typu atak w stolicy. Kilka dni wcześniej pisaliśmy o pobiciu Etiopczyka na Bielanach:

md/r

[object Object]
Mężczyźni usłyszeli zarzuty TVN24
wideo 2/3

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości