Najnowsze

Grób zabójcy prezydenta roztrzaskany. Policja zbada sprawę

Najnowsze


Grób Eligiusza Niewiadomskiego, zabójcy prezydenta Gabriela Narutowicza, zniszczony. - Będziemy się w tej sprawie kontaktować z zarządem cmentarza - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Joanna Banaszewska, rzecznik wolskiej policji.

O tym, że nagrobek na Powązkach jest zniszczony, poinformował portal wpolityce.pl. Według opublikowanych w serwisie informacji, grób został zdewastowany, a tabliczka z imieniem i nazwiskiem zniszczona. Nagrobek może zostać odnowiony przez Komitet Powązkowski.

Na razie jednak do lokalnej policji nie dotarło zawiadomienie o zniszczeniu. - Do chwili obecnej informacja o uszkodzeniu grobu bezpośrednio do nas nie wpłynęła - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Joanna Banaszewska, rzecznik wolskiej policji.

Nie oznacza, to jednak, że funkcjonariusze żadnych działań nie podejmą. - Były doniesienia medialne. Będziemy się w tej sprawie kontaktować z zarządem cmentarza – zapewnia Banaszewska.

Eligiusz Niewiadomski był malarzem, sympatykiem ruchów nacjonalistycznych. 16 grudnia 1922 roku zastrzelił ówczesnego prezydenta RP Gabriela Narutowicza. Zabójca został od razu aresztowany, a w styczniu 1923 roku rozstrzelany.

ran/mz

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości