Do trzech razy sztuka. Zamknęli wiadukt nad Trasą AK

Rozpoczęto prace na wiadukcie nad Trasą AK
Rozpoczęto prace na wiadukcie nad Trasą AK
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plRozpoczęto prace na wiadukcie nad Trasą AK

Drogowcy wreszcie zamknęli wiadukt w ul. Mickiewicza nad Trasą AK. Początkowo miasto informowało, że przeprawa prowadząca w kierunku ulicy Klaudyny ma być nieprzejezdna już we wtorek.

- Nieprzejezdna jest część w stronę ul. Klaudyny. W drugą stronę ruch poprowadzony jest jednym pasem w obu kierunkach - relacjonuje w piątek rano Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Ze zmianami muszą liczyć się także pasażerowie autobusów. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, zawieszony został przystanek autobusowy OS. POTOK 02. Uruchomiony został przystanek zastępczy OS.POTOK 52, zlokalizowany przy ul. Mickiewicza w kierunku ul. Klaudyny, ok. 260 metrów przed lokalizacją podstawową. Przystanek ten obowiązuje jako stały dla autobusów linii 157, 181, 185 oraz „na żądanie” dla autobusów linii N46.

Próbują zamknąć od wtorku

Pierwszym terminem zamknięcia wiaduktu podanym przez miasto był wtorek (7 stycznia) o godz. 22.00. Na miejsce przyjechali robotnicy, przykleili na jezdni pomarańczowe strzałki i… zniknęli

- We wtorek zostaliśmy poinformowani, że wykonawca potrzebuje jeszcze czasu na dokończenie jakichś prac. Było już za późno, żeby poinformować o zmianie terminu. Mogłem to zrobić dopiero dzisiaj - tłumaczył w środę Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

Kolejnym podanym terminem była środa. Jednak przeprawy znowu nie udało się zamknąć. - Komisja, która zebrała się w środę o 22.00, zleciła wykonawcy poszerzenie łuków po środku pasa drogi tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo przejeżdżających autobusów - poinformowała w czwartek Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Obecnie prowadzone są związane z tym prace- dodała.

Nocne prace

Zamknięcie wiaduktu to nie jedyne utrudnienia, jakie czekają w tym rejonie na kierowców. Jak zapowiadają drogowcy do 12 stycznia (niedziela) w godzinach nocnych (22.00-6.00) pod wiaduktem zwężana będzie trasa AK.

Zakończenie prac na wiadukcie planowane jest na koniec września tego roku.

Ponadto, w nocy w godzinach 22.00 - 5.00 zwężana do jednego pasa ruchu jest wschodnia jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie (w kierunku mostu Północnego).

W tym rejonie wykonawca buduje fundamenty obiektu biegnącego w ciągu trasy głównej. Zakończenie robót przewiduje się w piątek 10 stycznia br.

Drogowcy przygotowują się także do remontów kolejnych wiaduktów. Jak informuje w środę GDDKiA, do końca tego tygodnia (12.01.2014 r.) w godzinach 22.00 – 5.00 wykonawca będzie budował tak zwane przewiązki w pasie środkowym ulic: Powązkowskiej i gen. Maczka. Lewe, skrajne pasy ruchu na powyższych ulicach będą wyłączane z ruchu.

Od czwartku (09.01.2014 r.) do połowy stycznia br. planowane jest rozpoczęcie budowy przewiązek w pasie środkowym ul. Słowackiego. W tym celu, wykonawca zajmie skrajne, lewe pasy ruchu ul. Słowackiego. Prace będą wykonywane nocą w godzinach 22.00 – 5.00.

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej, co oznacza, że poszerzone zostaną jezdnie główne. Będą trzy pasy ruchu, przebudowane zostaną jezdnie, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest na październik 2015 roku.

Od 9 listopada, w godzinach 6.00 – 22.00 na Trasie AK obowiązuje zakaz jazdy dla tirów.

Zamknięte estakady
Zamknięte estakadyTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

su/ran

Pozostałe wiadomości