Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Czołgi w Alejach Ujazdowskich. Nocna próba defilady

Najnowsze

TVN24Próba generalna

We wtorek przed świtem w Alejach Ujazdowskich odbyła się wielka wojskowa defilada. Z ciężkim sprzętem i orkiestrą. Zabrakło tylko samolotów. Żołnierze trenowali przed piątkiem, kiedy to zaprezentują się publiczności.

Kierowcy i nocni spacerowicze, którzy trafili w rejon Al. Ujazdowskich, musieli być mocno zdziwieni. Po ulicy jeździły czołgi i defilowali żołnierze. Nad ranem odbyła się próba generalna przed piątkowym świętem Wojska Polskiego.

Choć wojskowi zapowiadali, że aleje i okoliczne ulice będą nieprzejezdne do godziny 7, to o świcie kierowcy mogli już bez problemu przejechać przy Łazienkach i parku Ujazdowskim.

Leopardy przejadą przez miasto

Podczas defilady 15 sierpnia po raz pierwszy będzie można zobaczyć czołgi Leopard 2 w wersji A5 i samobieżne armatohaubice Krab. Czołgi Leopard 2 w wersji nowszej niż do tej pory używana przez Wojsko Polskie zostały kupione w ub. roku z rezerw Bundeswehry, a pierwsze pojazdy sprowadzono do Polski w maju. Z kolei Kraby wprowadzono na uzbrojenie Wojsk Lądowych pod koniec 2012 r.

Na defiladzie nie zabraknie m.in. kołowych transporterów opancerzonych Rosomak, armatohaubic Dana i wyrzutni rakietowych Langusta. W powietrzu będą m.in. samoloty odrzutowe F-16 i MiG-29 oraz maszyny transportowe - C-130 Hercules oraz C295. Prócz defilady 15 sierpnia odbędzie się też pokaz sprzętu wojskowego na Agrykoli i przy ul. Myśliwieckiej.

wp/r