Będzie nowy most. Wojewoda wydał zgodę


Wojewoda mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę mostu przez Wisłę. To fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, liczącego 6,5 kilometra odcinka drogi ekspresowej S2 od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński.

W czwartek Zdzisław Sipiera wydał decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla budowy mostu Południowego, w ciągu S2. Ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Będzie to kolejny fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, łączący Wilanów z Wawrem.

Jak informuje inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - w ramach zezwolenia powstanie most o długości 1,5 km i szerokości 42,6 metrów. Będą to dwa niezależne obiekty pod każdą z jezdni (z trzema pasami ruchu).

Wykonawca ruszy z robotami

Dwie pochylnie zapewnią komunikację pomiędzy ścieżką rowerową zlokalizowaną na Wale Zawadowskim a ścieżką rowerową na moście. Wcześniej przebudowana zostanie infrastruktura podziemna (energetyka, kanalizacja).

- W ciągu najbliższych tygodni wykonawca, zgodnie z warunkami kontraktu, przedstawi harmonogram robót oraz rozpocznie roboty zaczynając od prac przygotowawczych, takich jak wycinka drzew, wykonanie tymczasowych dróg dojazdowych – informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka stołecznego oddziału GDDKiA.

Dla pozostałych odcinków POW, wojewoda nadal prowadzi postępowania zmierzające do wydania decyzji ZRID.

POW podzielona na trzy odcinki

Odcinek A o długości około 4,6 km prowadzi od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem. Tam wojewoda wydał zezwolenie na roboty – wzmocnienie tunelu pierwszej linii metra.

Odcinek B o długości ok. 6,45 km od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński obejmuje budowę mostu przez Wisłę.

Odcinek C o długości ok. 7,45 km od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

- Kontrakty zostały zawarte w grudniu 2015 roku a ich zakończenie przewidziane zostało w sierpniu 2020 roku – podsumowuje Małgorzata Tarnowska.

POW przejdzie pod Ursynowem w tunelu:

Południowa Obwodnica WarszawyGDDKiA

skw/b

[object Object]
Zbudują tunel pod UrsynowemLech Marcinczak, Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości