Najnowsze

aFrykasy rozdane

Najnowsze

fot
| Dawid Chalimoniuk/Agencja Gazetafot

Fundacja Afryka Inaczej po raz drugi wręczyła aFrykasy - nagrody honorujące ludzi kultury i nauki działających na rzecz Afryki i jej mieszkańców w Polsce.

Wśród nagrodzonych znaleźli się dziennikarze: Paweł Smoleński z "Gazety Wyborczej, Wojciech Karpieszczuk z "Gazety Stołecznej" i Włodzimierz Kleszcz z Polskiego Radia.

Afrykańskie Polskie radio

- Gdy przyjechałem do polski 27 lat temu Włodzimierz Kleszcz miał audycję o muzyce afrykańskiej. Prowadzi ją do tej pory. Promuje kulturę afrykańską już 30 lat – tak przyznanie nagrody prezenterowi Polskiego Radia tłumaczy Mamadou Diouf z fundacji Afryka Inaczej.

Honorowy aFrykas

- Ta nagroda jest satysfakcją, że nie tylko ex cathedra mogę obcować z wielbicielami Afryki – mówi dr. Eugeniusz Rzewuski. Naukowiec pracujący w katedrze afrykanistyki Uniwersytetu Warszawskiego został uhonorowany honorowym aFrykasem.

Tę nagrodę otrzymało również Biuro Kultury m. st. Warszawy. Doceniono wsparcie udzielane przedstawicielom różnych kultur zamieszkujących stolicę i publikację "Wielokulturowe rozmowy".

wp/bako

Pozostałe wiadomości