Rondo w ten weekend, buspas po Euro

Wawelska po frezowaniu
Wawelska po frezowaniu
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plWawelska po frezowaniu

- Kończy się długi weekend, my jednak nie kończymy frezować - chwalą się drogowcy. W weekend wymienią nawierzchnię na rondzie Jazdy Polskiej. W ciągu Trasy Łazienkowskiej zostanie do wymiany jeszcze buspas na Wawelskiej. Na to przyjdzie czas po Euro.

- Rondo Jazdy Polskiej będzie remontowane od 5 do 7 maja - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich. Na wszystkich jezdniach skrzyżowania zostanie wymieniona nawierzchnia. Normalny ruch samochodów ma wrócić tu 7 maja o godz. 4.00.

Buspas po Euro

Drogowcy mają w pamięci także fragment ul. Wawelskiej w kierunku ronda Jazdy Polskiej. Chodzi o dwa pasy, w tym jeden dla autobusów, na których nawierzchnia nie została wymieniona podczas ostatnich prac.

Stało się tak w związku z życzeniem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Rzutem na taśmę MPWiK zgłosiło chęć wymiany magistrali w tym miejscu - mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. Zanim zaczną remont, wodociągowcy muszą najpierw zebrać wymaganą dokumentację.

- Będzie wymieniana stara sieć wodociągowa. Nie wiemy dokładnie, czy znajduje się pod pasem z kostki, czy może "wchodzi" pod buspas. W związku z tym frezowanie tych dwóch pasów nastąpi po pracach MPWiK - mówi Sobieraj. Czyli dopiero po Euro 2012.

ran/par//mz

Pozostałe wiadomości