Plac Europejski powstanie w kwartale ulic Grzybowska, Towarowa, Łucka i Wronia, między trzema budynkami biurowymi budowanymi przez firmę Ghelamco.
Tak ma wyglądać wieżowiec
Metasekwoje i cyprysiki
Na placu znajdą się dziesiątki egzotycznych drzew i krzewów: metasekwoje chińskie, cyprysiki błotne, glediczje trójcierniowe i żywopłoty z buku zwyczajnego. Pośród nich przez całą długość placu, płynąć będzie kaskadowy strumień wody. Jego ujście znajdzie się w fontannie.
Powierzchnia placu wyłożona będzie ponad tysiącem ton granitu z portugalskich kamieniołomów (takiego jak wokół piramidy przed Luwrem). Od strony Grzybowskiej na placu Europejskim znajdzie się amfiteatr.
- Na miejskim placu nie zabraknie również stacji rowerowej, mebli miejskich wkomponowanych w projekt placu oraz ogródków letnich – zapowiada inwestor.
Kulinaria i sztuka
Dodatkową atrakcją będzie tzw. pasaż artystyczny wzdłuż ulicy Grzybowskiej. Znajdzie się w nim miejsce na całoroczną ekspozycję obrazów, rzeźb, instalacji artystycznych.
Jak zapowiada deweloper, wokół placu powstaną restauracje, bary i kawiarnie zlokalizowane na parterach budynków. Zbudowany zostanie także niezależny budynek restauracyjny.
- Nowe życie zostanie również tchnięte w budynki magazynowe stojące przy ul. Wroniej, vis a vis Hotelu Hilton. Będą wyremontowane, całkowicie przeszklone i otwarte w stronę placu – czytamy w komunikacie inwestora.
Projekt belgijskich architektów
Projekt placu Europejskiego powstał w pracowni Wirtz International Landscape Architects z Belgii. Architekci mają w swoim dorobku m.in. ogrody Pałacu Elizejskiego, Jardin du Carrousel w Ogrodach Tuileries w sercu Paryża, czy Jubilee Park w londyńskim Canary Wharf.
Nazwa plac Europejski została jednogłośnie zatwierdzona przez Radę Warszawy.
Multimedialna prezentacja inwestycji:
Warsaw Spire w konwencji science fiction
b
Źródło zdjęcia głównego: mat. inwestora