Najnowsze

Najnowsze

Pożar w Puszczy Kampinoskiej. Strażacy bronili domostw

W miejscowości Górki zapalił się las, który jest częścią Kampinoskiego Parku Narodowego. W akcji gaszenia pożaru brało udział ponad 80 strażaków. Działania utrudniały warunki pogodowe - silny wiatr i suchość lasu. Po południu sytuację udało się opanować, ale straż zostaje na miejscu.

Jak wybrać używane auto, by nie żałować? Czym są mierniki grubości lakieru

Zakup samochodu z drugiej ręki to spore, obarczone ryzykiem, wyzwanie. Nie możemy mieć całkowitej pewności co do historii pojazdu, jego stanu technicznego czy warunków, w jakich był on eksploatowany. Na domiar złego – handlarze używanych aut to prawdziwi mistrzowie kreatywności, kiedy chodzi o przebieg pojazdu czy zakres jego napraw. Podpowiadamy, jak ustrzec się najpopularniejszych sztuczek sprzedawców, na co zwrócić uwagę przy zakupie auta i dlaczego warto zaopatrzyć się w miernik lakieru.

Nowe bramki w metrze. Dlaczego działają tak wolno? To zamierzone

Zarząd Transportu Miejskiego kończy instalację nowych bramek na pierwszej linii. Przy wejściu na każdą stację jedna nowa uzupełnia kilka kołowrotkowych, które zostaną na swoich miejscach. Ponad 50 nowych bramek kosztować będzie 11 milionów złotych. - Dlaczego działają tak wolno? - zastanawiają się zdezorientowani pasażerowie.

Sąd uznał, że jadący na hulajnodze elektrycznej nie jest pieszym

Sąd w Lublinie ponad dwa lata temu rozpatrywał sprawę śmiertelnego wypadku z udziałem chłopca, poruszającego się hulajnogą elektryczną po chodniku. Uznał w wyroku, że tego typu pojazd, mimo braku zapisów w polskim prawie, należy traktować, jak motorower. O sprawie przypomniał portal brd24.pl.

Te stare dzieci boją się umierać gdzie indziej

Kto się zajmie naszymi dziećmi jak umrzemy? Zapłakali. "Bogata społecznica" sama się znalazła. I wybudowali dom, gdzie każde z ich dzieci dostało swój "pokój do spokojnego umierania". W święta budynek stanął w ogniu.

Trzy nowe budynki i otwarty kampus. Tak się zmieni SGH

Trzy nowe budynki, plac przed budynkiem Szkoły Głównej Handlowej i nowe przejście przez aleję Niepodległości. Uczelnia chce zmienić kawałek Starego Mokotowa, ale najpierw potrzebna jest zmiana planu zagospodarowania. Machina dopiero ruszyła.

Krakowskie i Nowy Świat weekendowym deptakiem

Od soboty 20 kwietnia do połowy października w weekendy Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście będą deptakiem. Na odcinku od ronda de Gaulle’a do Senatorskiej Traktem Królewskim można poruszać się tylko pieszo albo rowerem.

Opisali zagładę w "czasie zero". Powstał film o Oneg Szabat

Ta historia zaczęła się w sobotę. Jesienią 1940 roku grupa kilkudziesięciu osób żyjących w warszawskim getcie zaczęła dokumentować losy polskich Żydów pod okupacją niemiecką. W tym czasie nie wiedzieli jeszcze, że nasilające się prześladowania przerodzą się w masową eksterminację ich narodu, a praca, której się podjęli, stanie się najważniejszym świadectwem zagłady. Materiał Pauliny Chacińskiej z programu "Polska i Świat" w TVN24.

"Musimy dźwigać krzyż dzieci, nauczycieli, odpowiedzialnych za oświatę"

To, co się dzieje w ostatnich dniach w szkołach i szkolnictwie, to jest krzyż dzieci, krzyż nauczycieli, krzyż odpowiedzialnych za oświatę, który musimy dźwigać razem, a nie przeciw sobie, żeby nie ucierpieli ci, dla których szkoły istnieją - powiedział w piątek podczas nabożeństwa Centralnej Drogi Krzyżowej metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.

Saperzy zatrzymani za narkotyki

Policja zatrzymała 12 osób, które posiadały narkotyki lub handlowały nimi. Sześć z nich to żołnierze z pułku saperów i batalionu piechoty.