Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego. Powstaje blok operacyjny z 10 salami

TVN Warszawa | Bielany

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd Miasta WarszawyMontaż wiechy na nowym skrzydle Szpitala Bielańskiego

Na dachu nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego zawisła symboliczna wiecha, co oznacza zakończenie jednego z ważnych etapów budowy. W budynku znajdą się między innymi nowy blok operacyjny oraz oddziały psychiatrii i intensywnej terapii. Miasto wyłożyło na rozbudowę placówki niemal 200 milionów złotych.

W ramach inwestycji powstał obiekt o pięciu kondygnacjach nadziemnych, w tym kondygnacji technicznej, o łącznej powierzchni blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych. Obecny stan budynku miasto określa jako surowy zamknięty.

Jak podaje ratusz, wykonawca zakończył już budowę między innymi konstrukcji budynku głównego (ściany, słupy i stropy), izolację fundamentów i ścian fundamentowych wraz z zasypkami oraz instalację sieci wodno-kanalizacyjnej. "Rozpoczęło się murowanie ścianek działowych i montaż instalacji wewnętrznych. Wykonano również budynek gazów medycznych oraz zainstalowano pierwszy zbiornik na ciekły tlen" - informuje miasto.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Blok operacyjny z 10 salami

Dodaje, że dzięki budowie nowego skrzydła placówka rozszerzy swoją działalność. "W budynku bezpośrednio połączonym ze szpitalem znajdą się m.in.: nowoczesny blok operacyjny z dziesięcioma salami, centralna sterylizatornia i oddziały pooperacyjne. W dobudowanym skrzydle zostaną również utworzone oddziały intensywnej terapii, psychiatrii (wraz z przychodnią), rehabilitacji oraz laboratorium" - czytamy w komunikacie.

W związku z rozbudową szpitala zostały już ogłoszone dwa postępowania przetargowe na zakupy inwestycyjne, a trzecie jest w przygotowaniu. Łączna wartość tych zamówień wyniesie około 20 milionów złotych.

W budynku znajdą się między innymi oddziały psychiatrii i intensywnej terapii Urząd Miasta Warszawy

Obecna na piątkowej konferencji dyrektorka Szpitala Bielańskiego Dorota Gałczyńska-Zych zastrzegła, że prace budowlane nie wpływają na funkcjonowanie placówki i pacjenci cały czas znajdują się pod opieką medyczną.

- Codziennie razem z personelem szpitala obserwujemy postępy na budowie nowej części szpitala. Rozpoczęcie inwestycji zbiegło się z 60-leciem uruchomienia naszej placówki, które obchodziliśmy w 2020 roku, więc nowy obiekt będzie najlepszym ukoronowaniem tego jubileuszu - zwróciła uwagę dyrektorka.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Strabag i Ed. Zueblin, inwestorem Warszawa, a inwestorem zastępczym Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji. Jak podaje ratusz, miasto zainwestowało w rozbudowę szpitala blisko 196 milionów złotych.

Informowaliśmy również o obawach miasta co do przyszłości Szpitala Południowego:

"Podzielam te obawy z co najmniej paru powodów"TVN24

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta Warszawy