Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

TVN Warszawa | Białołęka

Nowa szkoła podstawowa prawie gotowa. Trwa rekrutacja uczniów

TVN Warszawa | Białołęka

Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
ErbudKończy się budowa szkoły na Białołęce

Budowa Szkoły Podstawowej nr 361 przy ulicy Ruskowy Bród jest już na finiszu - poinformował stołeczny ratusz. Nowa szkoła ma pomieścić prawie tysiąc uczniów.

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska powiedziała, że placówka będzie jedną z największych na Białołęce. - Pierwszy dzwonek zabrzmi tam już we wrześniu. Dzielnica kończy już przetargi na jej wyposażenie w niezbędny sprzęt i meble - poinformowała.

Szkoła dla prawie tysiąca uczniów

Całość pomieści prawie tysiąc uczniów, którzy rozmieszczeni będą w 37 klasach. Placówka składa się z kilku budynków podzielonych na części dla klas I-VI i VII-VIII oraz sali sportowej. W obu częściach znajdą się sale lekcyjne, biblioteki, szatnie oraz pomieszczenia administracyjne. Ponadto w części dla najmłodszych będzie sala do gimnastyki korekcyjnej i zaplecze kuchenne, zaś dla klas VII-VIII jadalnia, radiowęzeł oraz sale specjalistyczne: komputerowa, biologiczno-geograficzna, laboratoria językowe, techniczna, artystyczna oraz fizyczno-chemiczna. Jak zapowiada ratusz, budynek szkoły ma pomieścić prawie tysiąc uczniów.

Pomiędzy budynkami wybudowano salę gimnastyczną z widownią i magazynami na sprzęt sportowy oraz szatnie. Powstały także zespoły boisk sportowych oraz plac zabaw dla najmłodszych uczniów.

Przy szkole jest 148 miejsc postojowych, w tym sześć dla osób niepełnosprawnych. Budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych i będzie korzystał z odnawialnych źródeł energii dzięki pompom ciepła powietrze-woda.

Trwa rekrutacja

Jak przekazał w komunikacie ratusz, trwa kompletowanie kadry pedagogicznej oraz rekrutacja uczniów. W placówce są jeszcze wolne miejsca w klasach zerowych oraz pierwszych - wzór karty zgłoszenia dziecka do szkoły jest umieszczony na stronie Szkoły Podstawowej Nr 368 w zakładce "Rekrutacja do SP361". Klasy starsze powstaną jeśli zbierze się wystarczająca liczba chętnych uczniów.

Wielkość szkoły podstawowej ma odpowiadać na zapotrzebowanie mieszkańców dzielnicy. - Na Białołękę sprowadza się każdego roku rekordowa liczba mieszkańców, a pod względem ich wieku jesteśmy najmłodszą dzielnicą Warszawy - mówi cytowany w komunikacie burmistrz Białołęki Grzegorz Kuta.

Koszt budowy szkoły (bez wyposażenia) wyniósł ponad 57 mln zł brutto.

Justyna Suchecka o tym, do jakiej szkoły wrócą uczniowie. Cała rozmowa TVN24

Autor:dg/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Erbud