TVN Warszawa | Białołęka

Pierwsze izolatorium dla bezdomnych w Warszawie

TVN Warszawa | Białołęka

Autor:
mp/r
Źródło:
PAP
Premier: od 20 kwietnia przystępujemy do stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń
Premier: od 20 kwietnia przystępujemy do stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeńTVN24
wideo 2/4
TVN24Premier: od 20 kwietnia przystępujemy do stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń

W stolicy działa już pierwsze izolatorium dla bezdomnych, choć nie odnotowano jeszcze przypadku zakażenia się koronawirusem wśród tej grupy osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Otworzyliśmy pierwsze izolatorium dla bezdomnych, które będzie przyjmować osoby na dobrowolną, dwutygodniową obserwację, bez możliwości wyjścia" – poinformowała w sobotę rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka na Twitterze.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl doprecyzowała, że placówka działa od soboty przy ulicy Myśliborskiej. - Izolatorium pomieści 40 osób i będzie przyjmować osoby bezdomne na dobrowolną, dwutygodniową obserwację bez możliwości wyjścia. Dopiero po tym okresie bezdomni będą mogli się starać o przyjęcie do schroniska. Chodzi o to, by zniwelować ryzyko, że do schroniska trafi ktoś zakażony koronawirusem - wyjaśniła rzeczniczka.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Zasady w noclegowniach

Miasto otworzyło również nową noclegownię przy Kaczorowej, która w 10 pokojach pomieści 100 osób. Bezdomni mogą liczyć na wyżywienie oraz możliwość umycia się i otrzymania nowej odzieży.

Do tej pory określone noclegownie przyjmowały bezdomnych jedynie przez kilka dni i tylko w tym czasie można było swobodnie wchodzić i wychodzić z ośrodka. Po tym okresie noclegownie były zamykane na dwa tygodnie. - To nasze wewnętrzne, miejskie procedury, żeby zniwelować ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa w środowisku bezdomnych - wyjaśniła rzeczniczka.

Zaznaczyła też, że miasto stara się zabezpieczyć bezdomnych przed COVID-19. W tym celu przekazało środki ochrony osobistej do 20 organizacji opiekujących się bezdomnymi.

Według danych z 15 kwietnia w Warszawie nie było żadnego potwierdzonego przypadku COVID-19 wśród osób bezdomnych.

Autor:mp/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości