Ewakuacja kamienicy. Saperzy szukali "niebezpiecznych materiałów"

TVN Warszawa | Bemowo

Autor:
mp/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plW kamienicy mogą znajdować się niebezpieczne materiały

Służby otrzymały zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy Górczewskiej mogą znajdować się niebezpieczne materiały. Na miejsce przyjechali saperzy.

Informacje potwierdziła Magdalena Bieniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. - 27 osób, mieszkańców tej kamienicy, zostało ewakuowanych - zaznaczyła.

Jak relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, budynek stoi przy ulicy Górczewskiej przy samej budowie metra.

- Na miejscu pracuje straż pożarna, policja. Stoją też dwa samochodu wojskowego patrolu saperskiego - relacjonował. - Słyszałem rozmowę urzędników z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, dla mieszkańców zostanie podstawiony autobus - informował.

Jak podała policja, na miejsce przyjechała grupa minersko-saperska. - Zabezpieczyli i zabrali pociski z piwnicy. Mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań - podała po godzinie 13 Marta Sulowska z sekcji prasowej KSP.

Relacja Reportera 24

Z redakcją Kontaktu 24 skontaktował się pan Ariel, który twierdzi, że wezwał policję i saperów. Jak relacjonował, nie mógł dostać się do mieszkania, które miał wynajmować. I zaznaczył, że ze współwłaścicielem kamienicy poszli do piwnicy, w której znaleźli - jak to określił mężczyzna - materiały wybuchowe z okresu II wojny światowej.

- W mieszkaniu policja znalazła skrzynię innych materiałów wybuchowych oraz rzeczy pochodzących z okresu II wojny światowej - relacjonował mężczyzna.

Zdjęcie Reportera 24 pokazujące rzeczy znalezione w piwnicyAriel / Kontakt 24

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:mp/pm

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl