Prognoza

Prognoza

Burze skupiły się na Dolnym Śląsku

Burze dają znać o sobie mieszkańcom zachodniej Polski. Komórki burzowe przesunęły się w kierunku południowym i można je zaobserwować na Dolnym Śląsku.

Deszcz i burze na drogach całego kraju

Kierowcy podróżujący po drogach całej Polski powinni uważać na śliskie jezdnie. Spowoduje je padający od rana deszcz, który przyniosą fronty atmosferyczne. Za ich sprawą biomet będzie niekorzystny, utrudniający koncentrację za kółkiem. W trasie na pewno przyda się mocna kawa.

Gonitwa frontów nad Polską. Będzie chłodno i mokro

Środa przyniesie nam kolejną porcję deszczu. W pierwszej części dnia pogodnie będzie tylko w centrum kraju, później na Podlasiu i Suwalszczyźnie, gdzie wilgotny front atmosferyczny przesuwający się z zachodu na wschód dotrze dopiero wieczorem. Nie liczcie na ciepło, tylko na południu słupki rtęci wskażą ponad 20 st. C.

Błyskawice rozświetlą niebo nad morzem i Mazurami

Nie liczcie na poprawę pogody w polskich kurortach. Zarówno nad morzem, jak i na Mazurach znów popada. Pojawią się też groźne burze z piorunami. Szykujcie coś ciepłego do ubrania, temperatura będzie oscylować między 16 a 24 st. C.

Większość z nas poczuje się komfortowo

Europę południowo-zachodnią obejmuje wyż z centrum nad Zatoką Biskajską. Pozostałe obszary kontynentu zalegają układy niżowe. Nad Polskę, od zachodu, nasuwa się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.

Burze zaleją drogi deszczem

Kierowcy, zachowajcie ostrożność! W ciągu dnia warunki drogowe będą mocno utrudnione przez burze, które przyniosą m.in. opady rzędu aż 30 litrów na metr kwadratowy.

Burze nikomu nie darują

We wtorek nie odpoczniemy od gwałtownych zjawisk atmosferycznych - dzień będzie pełen burz. Początkowo zagrzmi na zachodzie.

Bałtyk i jeziora bez ładnej pogody

Deszczowo, a także głośno od grzmotów będzie we wtorek we wszystkich polskich kurortach. Zarówno nadmorskich, jak i tych położonych nad jeziorami Warmii i Mazur. Ponadto dopisze nie temperatura powietrza, a temperatura wody.

Burze ustaną dopiero w weekend

Wygląda na to, że dopiero w sobotę odpoczniemy od burz. Do tego czasu będziemy moknąć i słuchać huku grzmotów. Prawdziwie letnią temperaturą - wysoką nawet na 27 st. Celsjusza - będziemy cieszyć się tylko przez jeden dzień.

Front nie odpuszcza. Burze nadal atakują

Pogoda rozpoczynająca nowy tydzień raczej nie wprawi nas w dobry nastrój. Przed nami kolejny dzień zdominowany przez chmury frontowe, które oznaczają deszcz na terenie całego kraju, a w wielu miejscach również burze. We znaki będzie się dawał również niekorzystny biomet.

Za kółkiem łatwo nie będzie

W całym kraju kierowcy muszą się dziś liczyć z jazdą po mokrych drogach. Powinni też pamiętać, że deszcz może chwilami ograniczać widoczność. Na północnym zachodzie i południowym wschodzie dodatkowym utrudnieniem mogą być burze z silnym wiatrem.

Brzydki początek tygodnia w kurortach

Poniedziałkowa aura nad morzem i na Mazurach daleka będzie od oczekiwań wczasowiczów. Na niebie zadomowią się deszczowe chmury. Nad morzem usłyszymy też grzmoty. Będzie chłodno: termometry wskażą maksymalnie 20 st. C.

W końcu lipca znowu będzie piekło

W świetle najnowszych danych synoptycznych najbliższe półtora tygodnia stanie pod znakiem umiarkowanych temperatur w granicy komfortu termicznego, chociaż mogą zdarzyć się i dni, kiedy słupki rtęci podskoczą powyżej 25 st. C. Możliwe, że pogoda zrobi zwrot 25 lipca i temperatura gwałtownie podskoczy nawet do 30 st. C, a podobne lub nawet wyższe wartości utrzymają się do końca miesiąca.

Kurorty idą na wojnę z meteorologami

W Belgii zaostrza się spór o prognozy pogody między branżą turystyczną a meteorologami. Nadmorskie Knokke zagroziło sądem portalowi pogodowemu Meteobelgique.be, a organizacje turystyczne zażądały od meteorologów, by ich prognozy brzmiały bardziej optymistycznie.

Opady i biomet utrudnią jazdę

Opady ograniczające widoczność i mokre nawierzchnie będą dziś utrudniać podróże prawie w całym kraju. Miejscami mogą wystąpić też burze z silnym wiatrem. Na dodatek za sprawą niekorzystnych warunków biometeo kierowcy mogą narzekać na gorszą koncentrację.

Idzie kolejny front atmosferyczny

Europę wschodnią i południowo-zachodnią obejmują wyże. Pozostałe obszary kontynentu zalegają układy niżowe. Polska jest pod wpływem niżu znad Bałtyku i frontu atmosferycznego.

Chmury przykryją Polskę. Znowu będą burze

Frontowe deszczowe chmury zawładną dziś pogodą niemal w całym kraju. Oznacza to przelotne opady deszczu, a miejscami również burze z silnym wiatrem. Mieszkańcy północnej części kraju powinni uważnie śledzić komunikaty pogodowe, bo według synoptyków warunki pogodowe będą dziś znowu sprzyjać występowaniu tam gwałtownych zjawisk, w tym trąb powietrznych.

Burze pod wieczór straciły siłę

Po godz. 13.00 od zachodu do Polski zaczęły wkraczać pierwsze wyładowania atmosferyczne. Ich gromada najpierw pojawiła się na Ziemi Lubuskiej i na Pomorzu Zachodnim. Potem grzmiało na Pomorzu i Dolnym Śląsku, a jeszcze później - w Wielkopolsce, na Mazowszu i na Warmii. Pod wieczór burze zaczęły wygasać.

Mało dobrego w pogodzie na Pomorzu, Wybrzeżu i nad jeziorami

Sobota nie będzie pogodna na Pomorzu, Wybrzeżu i północnym wschodzie. Turyści, którzy spędzają czas m.in. w Trójmieście czy w Olsztynie, mogą zmoknąć, a także usłyszeć huk grzmotów. Powody do zadowolenia - w postaci wiatru o sile 3-4 st. w skali Beauforta - będą mieli w zasadzie tylko żeglarze.

Deszcze zakłócą igrzyska olimpijskie?

Od Diamentowego Jubileuszu królowej Elżbiety II po igrzyska olimpijskie. Tegoroczne lato jest bez wątpienia w Wielkiej Brytanii - a przede wszystkim w Londynie - okresem większych i mniejszych widowisk. Niestety część z nich zakłócił lub może zakłócić deszcz.

Wakacyjne wyjazdy w przelotnym deszczu

Kierowcom podróżującym w piątek po drogach naszego kraju pogoda zgotowała utrudnienia w postaci deszczu, na na północnym-wschodzie dodatkowo burz. Opady ograniczą widzialność i spowodują, że drogi staną się śliskie.

W wodzie będzie można się ogrzać

W piątek nad polskim morzem oraz na Mazurach aura zepsuje humory wczasowiczom. Należy przygotować się na przelotne opady deszczu oraz burze. Radzimy zastanowić się na ubraniem cieplejszej garderoby. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 21 st. C.