TVN Meteo | Polska

Bielik na nagraniu Reportera 24. "Zima będzie trudna, skoro nawet one zaczynają zbierać chrust"

TVN Meteo | Polska

Autor:
ek,
ps
Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl
Bielik z Doliny Baryczy grzebał w trawie, prawdopodobnie poszukiwał pokarmu
Bielik z Doliny Baryczy grzebał w trawie, prawdopodobnie poszukiwał pokarmuKontakt 24
wideo 2/6
Kontakt 24Bielik z Doliny Baryczy grzebał w trawie, prawdopodobnie poszukiwał pokarmu

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać bielika grzebiącego w skoszonej trawie. Ptak najprawdopodobniej poszukiwał pokarmu. - Często spotykam bieliki, ale pierwszy raz widziałem, żeby bielik tak szukał jedzenia - przyznał zaskoczony autor nagrania, leśnik z Doliny Baryczy. Dodał, że zwierzę "wydziobywało coś spod trawy kilka minut".

- Często spotykam bieliki, bo w parku mamy dużą populację tych zwierząt, ale pierwszy raz widziałem, żeby bielik tak szukał jedzenia - opowiadał nam Jakub Wencek, autor nagrania, który pracuje jako leśnik w Dolinie Baryczy (województwo dolnośląskie). Dodał, że inni ornitolodzy, który obejrzeli film, również byli zaskoczeni zachowaniem ptaka. - Bielik przeszukiwał skoszoną trawę, pewnie szukał ślimaków albo innego pożywienia - relacjonował dalej.

"Żartowaliśmy, że zima będzie trudna, skoro nawet bieliki zaczynają zbierać chrust"

- Z kolegami żartowaliśmy, w związku z obecnymi problemami z opałem, że zima będzie trudna, skoro nawet bieliki zaczynają zbierać chrust - opowiadał Reporter 24.

Nawiązał tym do niedawnej propozycji resortu klimatu. Z powodu dużego wzrostu cen węgla na opał Ministerstwo Klimatu i Środowiska na początku czerwca wydało komunikat, w którym zachęciło do zbierania gałęzi w lasach. Zgodnie z tą sugestią Polacy ruszyli po chrust.

Autor filmu opisał, w jaki sposób udało mu się nagrać bielika w nietypowej sytuacji.

- Przechodziłem z jednej części lasu do drugiej i spostrzegłem bielika. Zacząłem powoli podchodzić, starałem się, żeby mnie nie zauważył. Film nagrałem za pomocą teleobiektywu, dlatego wydaje się, że byłem tuż obok, ale ptak znajdował się kilkadziesiąt metrów ode mnie - mówił.

- Fotografia przyrodnicza to moja pasja. Zawsze mam aparat przy sobie w trakcie pracy, bo można uchwycić wyjątkowe momenty - dodał.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Google Maps

Autor:ek, ps

Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości