Polska

Polska

Widoki jak ze staropolskiej legendy

Mgła jesienią wpisuje się w stały krajobraz Suwalszczyzny i terenów przygranicznych północno-wschodniej Polski. - To okolice Sejn, Krasnopola i Wigier - pisze Reporter 24 i wysyła malownicze zdjęcia. Zobacz przepiękne listopadowe obrazki i przeczytaj legendę otoczoną mrokiem podlaskiego boru.

I słońce nad morzem

Nie tylko góry za sprawą dobrej pogody ściągnęły turystów na długo weekendowy wypoczynek. Morze także jesienią ma swoich zwolenników. Na sopockim molo i gdańskiej plaży w sobotę można było spotkać tłumy.

Pierwsza ofiara mrozu w Polsce

W sobotę nad ranem w miejscowości Bircza na Podkarpaciu odnaleziono zwłoki 66-letniego mężczyzny. - To najprawdopodobniej pierwsza ofiara mrozu w regionie - poinformował Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji. W nocy z piątku na sobotę na Podkarpaciu było kilka stopni mrozu.

Już łowią karpia na Wigilię

W galarecie, smażony, w sałacie lub pływający w wannie... w grudniu pojawi się u nas karp. W Wielkopolsce już rozpoczęły się odłowy świątecznej ryby. W tym roku za kilogram karpia zapłacimy około 11 złotych. Smutna wiadomość jest jednak taka, że może on być obcokrajowcem. Na nasz rynek trafią bowiem karpie z Czech, Węgier i Litwy.

Mazury nie zostały Nowym Cudem Natury

Mazury nie znalazły się na liście siedmiu Nowych Cudów Natury opracowanej przez szwajcarską fundację New7Wonders. Na liście znalazły się: Amazonka, zatoka Halong, wodospad Iguazu, wyspa Jeju, Komodo, podziemna rzeka Puerto Princessa i Góra Stołowa.

Mazury w pierwszej czternastce cudów natury

Mazury znalazły się w pierwszej czternastce w konkursie na nowe cuda natury - podała w piątek wieczorem na swojej stronie internetowej organizująca plebiscyt fundacja New7Wonders.

Piątek w Tatrach pełen słońca i turystów

Piękna pogoda przyciągnęła turystów w góry. Na Kasprowym Wierchu leży co prawda cieniutka warstwa śniegu, ale nie przeszkadza pieszym wycieczkom. Jednak na pierwszy zjazd narciarski trzeba jeszcze trochę poczekać.

Mazury cudem natury? Wyniki wieczorem

Do godz. 11:11 czasu Greenwich, czyli do godz. 12:11 czasu polskiego, można było głosować w światowym konkursie na nowe cuda natury. O wejście do finałowej siódemki walczy w nim 28 miejsc z całego świata, w tym Mazury. Wyniki głosowania poznamy w piątek o godz. 20:07.

2,5 miliona złotych za bobrzą robotę

Ponad 2,5 mln zł - tyle w tym roku kosztowały szkody, spowodowane przez bobry w województwie pomorskim. Zawierzęta uszkodziły wały przeciwpowodziowe wzdłuż Wisły i rzek na terenie Żuław.

Zbadali DNA i złapali złodzieja drewna

Kamera w lesie to przeżytek. Czas na metody rodem z filmów kryminalnych. Analiza genetyczna pozwoliła na kontynuację procesu sądowego przeciwko mężczyźnie oskarżonemu o kradzież drewna. Biegły sądowy uznał, że profil genetyczny sosnowego pnia jest zgodny z profilem kawałków drewna znalezionych na posesji oskarżonego.

Zima przychodzi nocą

Ze zdjęć @skibka jasno wynika, że idzie zima. Biały szron pokrywający liście, gałązki i kwiaty jest na to najlepszym dowodem.

Rezydencja na Kanarach dla Polaka

Marzysz o posiadaniu luksusowej rezydencji w jednym z popularnych kurortów? Już tego lata będziesz miał ku temu okazję, nie będąc milionerem. "W kwietniu 2012 roku wejdzie w życie ustawa o timeshare, dzięki której objęte regulacjami zostaną nowe rodzaje usług" - podaje UOKIK.

Gęste mgły nad Polską

Od rana w wielu miejscach Polski widzialność była znacznie ograniczona. Mgły utrzymują się wciąż na północnym zachodzie kraju, Ziemi Lubuskiej oraz na Lubelszczyźnie. W rejonach, z których już ustąpiły, niebo jest mocno zachmurzone.

Wielka deportacja dzików

Władze Bydgoszczy rozpoczęły właśnie akcję odławiania i wywożenia dzików, które pojawiają się na osiedlach mieszkaniowych w poszukiwaniu jedzenia. Dzikie zwierzęta sieją popłoch wśród Bydgoszczan, dlatego trafią w okolice Miastka (woj. pomorskie), by nie mogły wrócić.

Szykuje się rewolucja na stokach

MSWiA chce wprowadzić nowe przepisy, określające ilość miejsca przypadającego na stoku na jednego narciarza, pisze "Rzeczpospolita". Tych z roku na rok jest coraz więcej. Według ostatnich wyliczeń 3-4 mln.

Kopernik obchodzi urodziny

5 listopada Centrum Nauki Kopernik obchodzi swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji postanowiono wyprawić wielką fetę dla zwiedzających - science show, warsztaty i pokazy specjalne, prapremiery, a na koniec 120 kilogramowy tort. Do obchodów włączyło się również planetarium.

Mgła paraliżuje gdańskie lotnisko

Od piątkowego ranka ruch na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku jest sparaliżowany. Odwołano 7 lotów, kilkanaście jest opóźnionych. Powód? Gęsta mgła. Widzialność wynosi mniej niż 500 metrów.

Zakopiański szpital przechodzi na słońce

Szpital powiatowy im. dr. Chałubińskiego w Zakopanem będzie wykorzystywał energię słoneczną oraz geotermalną do ogrzewania wnętrz i wody bieżącej. Nowe ogrzewanie szpitala ma zacząć funkcjonować w połowie listopada.

W Tatrach Wysokich zima, w Bieszczadach jeszcze jesień

W Bieszczadach występuje inwersja temperatury - w górnych partiach gór jest cieplej niż w dolinach. Z Połonin widać wszystko w promieniu około 100 km. Dobre warunki do uprawiania turystyki panują zarówno w części reglowej Tatr i w Bieszczadach. W Tatrach Wysokich szlaki są ośnieżone i oblodzone.

Jak pogoda zamyka lotnisko? Prognoza-ostrzeżenie-decyzja

Skąd pilot Boeinga 767 lądującego awaryjnie na warszawskim lotnisku wiedział, jakie są ku temu warunki pogodowe? Jak często dyżurny portu lotniczego dostaje informacje o zmieniającej się aurze? Po wyjątkowych zdarzeniach w Porcie Lotniczym im. F. Chopina odpowiadamy na te i inne pytania.

Jesień maluje Beskidy pastelami

Pogoda sprzyja turystyce górskiej. Od kilku dni na południu świeci słońce, a temperatura oscyluje wokół 10 st. C. Reporter 24 przesłał nam na Kontakt Meteo pocztówkę z jesiennych Beskidów.

Mgły zamknęły rano trzy lotniska

Po porannym paraliżu spowodowanym mgłą, przywrócono ruch na lotnisku w Krakowie, Poznaniu i Łodzi. Nadal wyłączony jest port lotniczy w Warszawie, po tym, jak we wtorek awaryjnie lądował tam Boeing 767.

W Tatrach zamknięte przejścia graniczne

W Tatrach Słowackich od wtorku zamknięte są wszystkie szlaki turystyczne, położone powyżej górnej granicy lasu i schronisk. Oznacza to, że zamknięte zostaną również wszystkie wysokogórskie przejścia graniczne. Potrwa to do 15 czerwca.

Flisacy cieszą się z udanego sezonu

W poniedziałek zakończył się letni sezon turystyczny w Pieninach. Jedną z największych atrakcji tego regionu są spływy przełomem Dunajca. Wrześniowa pogoda była zadość uczynieniem Matki Natury za brzydki i deszczowy lipiec. Dzięki temu dla flisaków był to jeden z najlepszych sezonów. Ponad 240 tysięcy osób skorzystało z ich przewozu.

Wkrótce zima. Rusza infolinia dla bezdomnych

Niebawem w Polsce dni i noce będą coraz zimniejsze. Dlatego od 1 listopada w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim rusza bezpłatna infolinia dla bezdomnych. Pod numerem 800 100 022 będą mogli dowiedzieć się, gdzie znaleźć nocleg i zjeść ciepły posiłek.