TVN Meteo | Pogoda

Błoto pośniegowe, śnieg i śnieg z deszczem. Utrudniona jazda w kilku województwach

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
ps
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl
Pogoda w czwartek 26.05
Pogoda w czwartek 26.05tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 25.12

Opady śniegu i śniegu z deszczem występują w sobotę wieczorem na terenie kilku województw. W niektórych częściach Polski podróżowanie może być utrudnione przez błoto pośniegowe - ostrzega Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, apelując do kierowców o ostrożną jazdę.

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) z sobotniego popołudnia, wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na trasach podległych dyrekcji pracuje 451 pojazdów do zimowego utrzymania.

Jak podała GDDKiA, warunki pogodowe mają wpływ na warunki jazdy w niektórych regionach kraju. Błoto pośniegowe i lokalna śliskość występuje na terenie województwa małopolskiego w południowej jego części oraz łódzkiego, również w południowej części. Z kolei, opady śniegu i śniegu z deszczem występują na terenie województw: podlaskiego, śląskiego, małopolskiego oraz warmińsko-mazurskiego. GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w tych rejonach.

Warunki drogowe w nocy
Warunki drogowe w nocytvnmeteo.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem dla kilku województw. Nocą z soboty na niedzielę lokalnie temperatura może spaść do -20 stopni Celsjusza.

Mroźna pogoda ma zostać w Polsce do wtorku. Jak zapowiada synoptyk tvnmeteo.pl, w następnym tygodniu czeka nas "duża zamiana".

Autor:ps

Źródło: PAP, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości