W czwartek żegluj na byle czym

Prognoza pogody dla żeglarzy, 25.09
Prognoza pogody dla żeglarzy, 25.09
Prognoza pogody dla żeglarzy, 25.09

W czwartek warunki dla żeglarzy na wodach przybrzeżnych nie będą doskonałe. Deszcz, burza i słaby wiatr sprawią, że wielu morskich wilków pozostanie w porcie. Na Mazurach natomiast nie tylko powieje nieco mocniej, będzie również słonecznie. Jeśli więc jesteś na jeziorach i nie masz żaglówki, weź choćby ponton.

W czwartek na otwartych wodach Bałtyku powieje wiatr z południowego wschodu o sile 2-4 stopni w skali Beauforta. Żeglarze powinni przygotować się na burze i opady deszczu. Chwil ze słońcem będzie nie za wiele. Ciepło, od 23 st. C na wschodnim Bałtyku do 25 st. C na zachodnim.

W Cieśninach Duńskich nie należy spodziewać się wyładowań atmosferycznych. Może natomiast popadać deszcz. Chłodniej, 21 st. C. Wiał będzie wiatr z południowego wschodu, 2-4 stopnie w skali Beauforta.

Na Wybrzeżu burze, deszcz i słaby wiatr

Na Wybrzeżu Zachodnim i Wschodnim również wiał będzie wiatr z południowego wschodu. Najsilniej powieje w Ustce i w Łebie, do 4 stopni w skali Beauforta. W pozostałych miejscowościach nadmorskich siła wiatru nie przekroczy 3 stopni. Ciepło, od 24 st. C w Ustce, Łebie, Jastarni i Krynicy Morskiej, do 25 st. C w Sopocie, Kołobrzegu oraz Międzyzdrojach. W całym pasie będzie burzowa i deszczowa pogoda. W czasie wyładowań atmosferycznych należy liczyć się z silniejszymi podmuchami wiatru.

Na Jeziorze Miedwie, w południowo-zachodniej części Pobrzeża Szczecińskiego wiał będzie wiatr z południowego wschodu (1-3 stopnia w skali Beauforta). Ciepło. Termometry wskażą 27 st. C.

Słońce nad mazurskimi jeziorami

Na Mazurach powieje z południowego wschodu. Najsilniej, do 4 stopni w skali Beauforta, na Mamrach, Śniardwach i Jeziorze Nidzkim. Żeglarze mogą liczyć na słoneczną i ciepłą aurę. Od 25 st. C na Mamrach do 27 st. C na Nidzkim.

Na Zegrzu i na Solińskim gorąco

Zalew Zegrzyński również będzie w czwartek skąpany w słońcu. Na niebie pojawić się mogą chmury. Nie będzie jednak padać. Powieje wiatr z południowego wschodu o sile 1-3 stopni w skali Beauforta.

Na Jeziorze Solińskim w województwie podkarpackim na termometrach pojawi się 29 kresek. Żeglarzom może jednak popsuć frajdę z pływania słaby wiatr (1-2 stopnie w skali Beauforta), wiejący z południowego wschodu.

Słaby wiatr w Chorwacji

Na wybrzeżu chorwackim powieje wiatr z zachodu. Na 4 stopnie w skali Beauforta mogą liczyć żeglarze pływający w okolicach Zadaru. Nieco słabiej powieje w Dubrowniku, do 3 stopni. W czwartek w Splicie oraz w Rijece siła wiatru nie przekroczy 2 stopni w skali Beauforta. Polecamy więc kąpiele morskie oraz słoneczne.

Grecja najlepsza

Na wodach w okolicy Aten, Sporad i Cyklad wiał będzie dość silny północny wiatr (do 7 stopni na Cykladach). W Korfu wiał będzie z zachodu, 2-3 stopnie w skali Beauforta, a w Salonikach z południowego zachodu. Tam wiatr osiągnie siłę 5 stopni. Przez cały dzień żeglarzom towarzyszyć będzie słońce.

Autor: usa//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości