Pogoda na dziś: miejscami gorąco, wrócą burze

[object Object]
Prognoza pogody na poniedziałek 08.06tvnmeteo.pl
wideo 2/16

W poniedziałek burze powrócą. Będzie w nich padał ulewny deszcz i wiał silny wiatr. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 stopni Celsjusza.

Nowy tydzień rozpocznie się umiarkowanym i dużym zachmurzeniem kłębiastym z opadami deszczu do 5-30 litrów na metr kwadratowy. Na wschodzie, południu i w centrum kraju pojawią się burze. Termometry pokażą maksymalnie od 15 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej, przez 20 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Podlasiu. Wiatr na wschodzie powieje z południa, poza tym z północnego zachodu, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, w burzach silnie do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Najwyższa wilgotność powietrza prognozowana jest w centralnej części kraju i przekroczy tam 90 procent. Na zachodzie kraju poczujemy chłód, w centrum komfort termiczny, a na wschodzie będzie ciepło i duszno. W niemal całym kraju warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek 08.06
Warunki biometeo w poniedziałek 08.06tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami deszcz, możliwa burza. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie w Warszawie w południe 995 hPa, waha się.

Pogoda Gdańsk

Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Temp. maks. 15 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe 1010 hPa, waha się.

Pogoda Poznań

Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe 1000 hPa, waha się.

Pogoda Wrocław

Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe 996 hPa, waha się.

Pogoda Kraków

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami deszcz, możliwa burza. Temp. maks. 21 st. C. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie w południe 982 hPa, waha się.

Autor: dd/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Biessen/Pixabay License

Pozostałe wiadomości