Ostatnie dni lata nie zawodzą. Popada tylko na północy

Prognoza na dzień
Prognoza na dzień
Prognoza na dzień

Kolejne dobre wieści dla mieszkańców większości regionów kraju. W piątek przelotnego deszczu należy się spodziewać się tylko w województwach północnych. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie.

Według prognoz synoptyków TVN Meteo, na północy w piątek spadnie deszcz. Na południu, za sprawą układu wysokiego ciśnienia, pojawi się sporo słońca.

Na północnym zachodzie prognozowane są przelotne opady deszczu i niespecjalnie wysokie temperatury. Słupek rtęci będzie wahał się od 14 st. C w Kołobrzegu i Koszalinie do 16 st. C m.in. w Szczecinie.

W pasie od Gdańska i Torunia po Suwałki i Białystok termometry pokażą 15-16 st. C. Na tym terenie nie warto wychodzić z domu bez parasola.

W województwach łódzkim, mazowieckim i lubelskim sytuacja przedstawia się lepiej - popada tylko nad Warszawą. Maksymalnie 17 st. C należy się spodziewać w Łodzi i w Lublinie.

Do 19 st. C, najwyższej w piątek wartości temperatury powietrza, podskoczą słupki rtęci na termometrach we Wrocławiu. Na całym południowym zachodzie synoptycy nie przewidują opadów, a jedynie umiarkowane zachmurzenie.

W piątek najpogodniej będzie na południowym wschodzie. Minimalne zachmurzenie wystąpi w okolicach m.in. Zamościa i Zakopanego. W Bielsku-Białej najchłodniej, tylko 16 st. C.

Na południu biomet neutralny

Ciśnienie wyniesie 1005 hPa i będzie rosło, a wilgotnośc powietrza utrzyma sie na stosunkowo niskim poziomie 50-60 proc. Chłód odczuwalny będzie na północy kraju, komfort termiczny - na południu. Niekorzystnych warunków biometeo spodziewamy się przede wszystkim na Pomorzu, neutralnych - na południe od Warszawy.

Prognoza dla meteopatów
Prognoza dla meteopatów

Autor: map//aq,ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości