Najnowsze

Ostatni letni weekend zacznie się pogodnie

Najnowsze

Prognoza pogody na dzień, 17.09
Prognoza pogody na dzień, 17.09

Ostatnia sobota tegorocznego lata będzie całkiem ciepła i słoneczna. Będą takie miejsca, gdzie temperatura wzrośnie do 24 st. C. Jedynie na zachodzie kraju może nieco popadać.

Polska znajdzie się pod wpływem wyżu z centrami nad Morzem Norweskim i Ukrainą. Jedynie na zachodnich krańcach kraju pogodę kształtować będzie niż z układem frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze polarnomorskie.

Sobota słoneczna i ciepła

W sobotę najlepszej pogody powinny spodziewać się mieszkańcy wschodniej, centralnej i południowej Polski. Tam będzie słonecznie. Nieco gorzej zapowiada się pogoda na zachodzie kraju. W ciągu dnia na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku zachmurzenie będzie wzrastać. Popołudniu mogą wystąpić tam słabe, przelotne opady deszczu.

Najcieplej będzie na zachodzie kraju. Słupek rtęci w termometrach przekroczy 20 kresek na Dolnym Śląsku, a we Wrocławiu pokaże 24 st. C. Na wschodzie będzie chłodniej, w Łodzi 21 st. C, w Suwałkach 17 st. C. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z południa.

W zachodniej części Wybrzeża i Pomorza synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu i zachmurzone niebo. Od 19 st.C w Kołobrzegu, 21 st.C w Szczecinie do 22 w Gorzowie Wielkopolskim.

Na Wybrzeżu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu na termometrach od 17 st. C do 20 st. C. Choć sobota będzie tam pogoda i słoneczna, niebo gdzieniegdzie może zasnuć się chmurami.

W centrum i na wschodzie Polski pogoda zapowiada się wyśmienicie. Będzie dość ciepło, od 19 st.C w Białej Podlaskiej, 20 st. C w Lublinie, w Radomiu i we Włocławku do 21 st. C w Łodzi.

W południowo zachodniej części kraju będzie najcieplej. Po południu należy spodziewać się opadów słabego, przelotnego deszczu. Na termometrach od 21 st. C w Częstochowie, Jeleniej Górze i w Koninie, 22 st. C w Kłodzku do 24 st. C we Wrocławiu.

Padać nie powinno w południowo-wschodniej Polsce. Przez cały dzień będzie utrzymywała się słoneczna pogoda. Od 19 st. C w Zakopanem, 20 st. C w Zamościu, do 23 st. C w Katowicach.

Idealna pogoda na spacer po Łazienkach

Warszawiacy powinni spodziewać się ładnej, słonecznej i stosunkowo ciepłej soboty. Na termometrach pojawi się 20 st. C. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z południa. W południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa. W ciągu dnia ciśnienie powoli będzie spadać.

Pogoda nie będzie na nas wpływać

W sobotę wyśmienita pogoda zapowiada się na wschodzie kraju, w centrum i na południu. Na zachodzie Polski synoptycy zapowiadają w ciągu dnia stopniowy wzrost zachmurzenia. Po południu należy spodziewać się tam opadów słabego deszczu. Jednocześnie będzie to najcieplejszy rejon, do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Im dalej na północny wschód tym temperatura niższa. W Warszawie termometry wskażą 20 st. C, a w Suwałkach 17 st. C. Ciśnienie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

Na południu Polski powietrze będzie suche. Wilgotność względna wyniesie tam 50 proc. Nieco większa będzie na północy, 60 proc. i powyżej.

Prawie w całym kraju panował będzie komfort termiczny. Jedynie na północnym wschodzie, gdzie termometry wskażą 17 st. C, będzie odczuwać się chłód.

Tylko na zachodzie Polski, w pasie od Wybrzeża po Dolny Śląsk i Ziemię Lubuską biomet będzie niekorzystny. W pozostałych regionach pogoda nie powinna wpływać na nasze samopoczucie.

Prognoza pogody dla meteopatów, 17.09
Prognoza pogody dla meteopatów, 17.09

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości