Na fecie kulinarnej najedli się... strachu

Piknikową atmosferę na festiwalu popsuła burza

Zapowiedzi burz nie zaniepokoiły organizatorów ani uczestników festiwalu kulinarnego w kanadyjskim Whitby. W niedzielne popołudnie uczestniczyły w nim setki osób, degustując potrawy przy dźwiękach muzyki. Okazało się jednak, że burzowych prognoz lepiej nie lekceważyć - imprezę trzeba było przerwać po tym, jak uderzenie pioruna poraniło 17 osób i mocno przestraszyło pozostałych uczestników.

Niedziela była ostatnim dniem kulinarnego festiwalu odbywajcego się w Whitby, ok. 50 km na wschód od Toronto. Organizatorzy zostali uprzedzeni o możliwości wystąpienia gwałtownych burz, ale nie uznali, by stanowiło to zagrożenie. Na miejskich Polach Victorii, gdzie odbywała się impreza, pojawiło się kilkaset osób.

Ulewa przerwała konsumpcję

Goście korzystali z festiwalowej oferty przy dźwiękach muzyki. Atmosferę popsuła nagła ulewa, która zmusiła zgromadzonych do schronienia się w wielkim namiocie.

Kiedy stłoczyła się tam większość z kilkustet uczestników imprezy, wydawało się, ze muszą po prostu przeczekać deszcz, obserwując błyskawice. Wtedy nagle piorun uderzył w wypełniony ludźmi namiot.

"Najbardziej bolesna rzecz"

Skutki tego wyładowania odczuło 17 osób, jednak niczyje życie nie było zagrożone. Poszkodowani trafili do szpitala, w większości przypadków z niewielkimi oparzeniami.

Po udzieleniu pomocy wszystkich zwolniono do domu, jednak to niedzielne popołudnie pewnie zapamiętają na długo. - To było najbardziej bolesna rzecz, jakiej doświadczyłem albo jaką mogłem sobie wyobrazić, ale po kilku sekundach ból minął - opowiadał jeden z poszkodowanych Bill Sandiford.

Po tych wydarzeniach festiwal zakończono wcześniej niż planowano.

Autor: js/mj / Źródło: PAP, CBC News

Pozostałe wiadomości