Idzie lato, czas na bikini!


Już za chwilę, już za momencik lato! A jak lato to plaża i... bikini! W ramach inspiracji przed wakacyjnymi zakupami, prezentujemy kąpielowe hity sezonu 2012. Przedstawili je projektanci z całego świata w miejscu, w którym plaże i dziewczyny podobno są najpiękniejsze - Rio de Janeiro.

Miasto karnawału ponownie rozkwitło feerią barw. Tym razem za sprawą Tygodnia Mody - Fashion Rio. Projektanci z całego świata zjechali do Rio de Janeiro by pokazać najgorętsze hity letniego sezonu. Nie mogli wybrać lepszego miejsca, bo brazylijskie miasto słynie z najlepszych plaż na świecie, Ipanemy i Copocabany oraz z najpiękniejszych top modelek, takich jak Gisele Bundchen czy Alessandra Ambrosio.

"Czarne jest piękne"

Podczas pokazów nie zabrakło kontrowersji. Grupa czarnoskórych modeli głośno manifestowała swoje niezadowolenie z dyskryminacji osób o ciemnym kolorze skóry na pokazach.

- Są małe szanse na obecność czarnoskórych modeli w modzie, dlatego musimy podkreślić, że czarne jest piękne - mówi jeden z protestantów, przedstawiający się jako Ruth.

Temperatura na wybiegu wzrosła, kiedy na pokazie strojów kąpielowych marki Blue Man pojawił się czarnoskóry model w kąpielówkach o ostrym neonowy kolorze.

Przygotuj się na bikini

Modele synoptyczne wskazują, że i w Polsce już niedługo będzie można założyć bikini. Według prognozy długoterminowej, od początku przyszłego tygodnia powrócą upały. Nie zapominajcie oczywiście o kremie z filtrem i nakryciu głowy podczas wielogodzinnego wylegiwania się na słońcu.

A tymczasem, na zakupy czas start, poniżej galeria inspiracji prosto z Rio:

Autor: mm/rs / Źródło: Reuters TV, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości