Noc z soboty na niedzielę oraz niedziela w wielu regionach może być niebezpieczna. Obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed intensywnymi opadami śniegu, oblodzeniami, roztopami i silnym wiatrem.
W Karpaczu na Dolnym Śląsku panują idealne warunki do jazdy na nartach i na snowboardzie. Ten, kto nie umie jeździć na nartach, będzie mógł skorzystać z pomocy instruktora, który pomoże w wyborze sprzętu oraz opowie o technikach jazdy.
Najsłynniejszy amerykański świszcz - Phil z miejscowości Punxsutawney - wyszedł w sobotę o świcie z norki i nie zobaczył swojego cienia. To oznacza, że wiosna nadejdzie szybko.
W niedzielę czeka nas bardzo dynamiczna pogoda - zrobi się ciepło, ale w wielu regionach kraju spodziewane są śnieżyce. W kolejnych dniach powróci ochłodzenie, ale w całym kraju temperatura wyniesie poniżej zera. Nie ustąpią opady śniegu.
W Tatrach wieje halny osiągający w porywach prędkość 140 kilometrów na godzinę. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ogłosili w sobotę trzeci stopień zagrożenia lawinowego.
W nocy z piątku na sobotę pogoda może być niebezpieczna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed gołoledzią i silnym wiatrem, który może rozpędzić się do 90 kilometrów na godzinę.
W wyniku ekstremalnych mrozów, jakie nawiedziły USA, zginęło co najmniej 21 osób. Amerykańscy synoptycy prognozują, że w weekend nastąpi ocieplenie. Miejscami temperatura może wzrosnąć do 15 stopni Celsjusza.
W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Warunki do uprawiania turystyki są bardzo trudne. Wieje halny, którego prędkość przekracza 100 kilometrów na godzinę.
Zapowiada się ciepły weekend. W niektórych regionach temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza. Od poniedziałku z każdym dniem będzie jednak coraz chłodniej.
Akcja gaszenia pożaru domu mobilnego w pobliżu Pittsburgha przebiegała w trakcie bardzo mroźnej nocy. Woda z węży strażackich momentalnie zamarzała na zgliszczach, chodnikach i na mundurach strażaków.
O ponad 2,4 metra może wzrosnąć globalny poziom wód w oceanach. Przyczyną jest topniejący lodowiec Thwaites na zachodzie Antarktyki. Najnowsze badania NASA ujawniły, że w jego dolnej części powstało ogromne wgłębienie.
Faraon Egiptu, Tutanchamon, padł ofiarą swej popularności. Ratowanie jego grobowca w Dolinie Królów zajęło blisko 10 lat. W czwartek międzynarodowa ekipa specjalistów przedstawiła efekty swojej pracy.
W piątkowy poranek w wielu regionach oddychamy smogiem. Sytuacja najgorzej wygląda na południu kraju. W niektórych miejscach jakość powietrza jest złej jakości.
Smog dusi mieszkańców wielu regionów Polski. Najgorzej jest na południowym zachodzie - tam na wielu stacjach pomiarowych odnotowano fatalną, bądź złą jakość powietrza.
Przeraźliwe zimno bije w Stanach Zjednoczonych kolejne rekordy - w czwartek temperatura w stanie Minnesota spadła do -48 stopni Celsjusza. W wyniku siarczystych mrozów zginęło już co najmniej 12 osób. W niektórych regionach kraju tak zimno nie było od 20 lat.
Nad Parkiem Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki przeszła burza, która przewróciła jeden ze słupów energetycznych. W wyniku porażenia prądem zginęło sześć zwierząt.
Mieszkańcy Chicago borykają się z wyjątkowo niską temperaturą. Jest tak zimno, że pękają szyny. Aby temu zapobiec, służby je podgrzewają, a na torowiskach pojawiają się płomienie.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniami dla sześciu województw. Niebezpieczna pogoda może utrzymać się również w najbliższych dniach.
Nadchodzące dni przyniosą gwałtowną i miejscami niebezpieczną aurę. W górach powieje halny z prędkością nawet do 130 kilometrów na godzinę. Miejscami końcówka tygodnia będzie wyjątkowo ciepła. Od poniedziałku temperatura ponownie spadnie.