Szwajcarzy próbują pobić rekord świata. Tysiące pomarańczowych dmuchanych łódek wypłynęło w tym celu na rzekę Aare. Morze to być największy rafting w historii.
Wielu naukowców na całym świecie głowi się nad alternatywą dla paliw będących pochodną ropy naftowej. Starają się opracowywać coraz to nowe technologie ich pozyskiwania. Na dość szokujący pomysł wpadli badacze z Uniwersytetu w Luizjanie, którzy chcą na paliwo przerobić... aligatory.
W prawie 30 prowincjach hiszpańskich ogłoszono podwyższony stan pogotowia przeciwpożarowego. Temperatura na Półwyspie Iberyjskim wzrosła w ten weekend nawet do 40 st. C.
20 sierpnia to jeszcze nie koniec lata. Nadchodzące dni dopiero pozwolą nam zachłysnąć się ciepłem, ale zdjęcia pól ogołoconych ze zboża mówią same za siebie. Zobacz polskie żniwa w obiektywie Reportera 24.
Idealna niedzielna aura pozwoli śmiało rozwinąć żagle w Polsce i kurortach europejskich. Pogodą nie zawiodą się też miłośnicy kite i wind surfingu. W niedzielę wszyscy powinni wyruszyć nad wodę.
Jeśli w lecie liczycie przede wszystkim na opaleniznę, to mamy dobre wieści. W niedzielę zarówno w Polsce, jak i we Włoszech możemy liczyć na dużo słońca. Różnicę stanowić będzie kilkanaście stopni Celsjusza.
U wybrzeży wyspy Olandia na dnie Morza Bałtyckiego szwedzcy płetwonurkowie odkryli wrak słynnego okrętu Mars. Należał on do floty króla Szwecji Eryka XIV Wazy. Był to największy statek wojenny, jaki w XVI wieku pływał po Bałtyku.
Co roku tysiące turystów odwiedzają ciepłe kraje, które oferują im piękne plaże oraz bogactwo fauny i flory pod i nad wodą. Jeśli rządni zarobku przedsiębiorcy się nie opamiętają, rajskie tereny mogą jednak przestać istnieć.
Jak szybko i gdzie płynie lód na Antarktydzie, a stopiony zasila oceany? Teraz dzięki naukowcom z NASA możemy odpowiedzieć na te pytania. Badacze opublikowali specjalną mapę, która po raz w pierwszy w historii ukazała pełne oblicze lodowego kontynentu.
W ciągu najbliższej doby wyż znad Sudetów przesunie się nad południowe Karpaty, ale Polska nadal pozostanie w jego zasięgu. Zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie (PPmc) z południowego zachodu.
W San Francisco pojawiły się lwy morskie, które z tajemniczych przyczyn opuściły wybrzeża tego miasta rok temu. Chociaż po powrocie jest ich mniej, wciąż są atrakcją turystyczną.
Lasy w środkowej części Portugalii są doszczętnie niszczone przez pożary. Akcję ratunkową, prowadzoną przez kilkudziesięciu portugalskich strażaków, utrudnia silny wiatr i pogoda. Obecnie w rejonie Sabugal temperatury sięgają do 35 st. C.
Włoscy archeolodzy odnaleźli w pobliżu Sycylii zatopiony skarb - monety z brązu z III wieku p.n.e. Odkrycia dokonano na dnie morza u wybrzeży włoskiej wyspy Pantelleria.
Co najmniej trzy ofiary śmiertelne, zalane ulice, dwa szpitale pozbawione prądu i zamknięte lotnisko - to efekt nawałnicy, która przeszła nad Pittsburghiem w USA.
Do 25 sierpnia słońce mocniej poświeci nad Polską - czasem lokalnie, czasem w całym kraju. Z wyjątkiem deszczowego poniedziałku przed nami kilka pogodnych dni. Na południu termometry pokażą powyżej 30 st. C.
W wielu miejscach Polski po przejściu burzy można było zobaczyć piękne zjawiska. Reporterzy 24 wysłali na Kontakt Meteo zdjęcia tego, co mieli okazję zobaczyć nad swoimi głowami. A były to m.in. tęcze i brzoskwiniowo-pomarańczowe chmury.
Silne nawałnice, które przeszły w piątek po południu nad Czechami, spowodowały znaczne zniszczenia w centrum, na południu i na północy kraju. Zerwane są dachy, połamane drzewa, zalane drogi. Doszło do kilku wypadków.
W wyniku gwałtownych burz na skutek nawałnic, które przeszły w piątek przez Polskę. W województwie mazowieckim zginął 30-latek uderzony przez spadający konar drzewa. W Wielkopolsce zmarł chłopiec, który trafiony piorunem spadł z dachu. W całej Polsce strażacy otrzymali ponad 350 zgłoszeń do powalonych drzew, uszkodzonych samochodów i dachów oraz zalanych piwnic.
Zapowiadane przez nas, już od poniedziałku, silne opady i burze sprawdziły się w 100 procentach. Mieliśmy ulewy (Olsztyn 32 mm), silne porywy wiatru (Mława 90 km/h), lokalnie zaś gradobicia.
W piątek przez terytorium Polski przeszły dwa fronty atmosferyczne. Towarzyszyły im deszcze i burze, które chwilami były bardzo groźne. Zobacz, godzina po godzinie, nad które miejsca nadciągnęły.
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków TVN Meteo, w sobotę rano burzowy front opuścił teren naszego kraju. Przyniósł ze sobą gwałtowne burze, które przeszły przez prawie cały kraj.
Po burzowym dniu, w sobotę znacząco się rozpogodzi. Niestety - po przejściu frontu pozostanie chłód. Najzimniej będzie w Suwałkach - maksymalnie 16 st. C.
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków TVN Meteo, burzowy front atmosferyczny wszedł w piątek nad ranem od zachodu do Polski. Burze nad naszym krajem wygasły niemal całkowicie o godzinie 21, jednak do tej godziny miejscami były bardzo gwałtowne.
W czwartek gwałtowne burze przetoczyły się przez Wyspy Brytyjskie. Towarzyszące im ulewne deszcze spowodowały sporo szkód - doprowadziły na przykład do zamknięcia plaż w hrabstwie Dorset.
W sobotę temperatura powietrza i temperatura wody nad polskim morzem nie będą się od siebie znacząco różnić. Obie będą oscylować wokół 20 st. C. W okolicach Zatoki Gdańskiej i na wschód od niej popada.
Front atmosferyczny, który od czwartku sukcesywnie przemieszczał się znad krajów Beneluksu w kierunku Polski przed godziną 16 dotarł nad stolicę. Przyniósł bardzo silny wiatr, deszcz i grzmoty. Burze nie trwały jednak długo.