Porzucili noworodka na środku pola. Po pół roku policja zidentyfikowała rodziców

Autor:
jdw//mm
Źródło:
Sky TG24, il Sicilia, News Italy 24, TVN24.pl
Noworodek został znaleziony w miejscowości Paceco na Sycylii
Noworodek został znaleziony w miejscowości Paceco na SycyliiGoogle Earth
wideo 2/2
Google EarthNoworodek został znaleziony w miejscowości Paceco na Sycylii

Po wielomiesięcznej, drobiazgowej pracy włoska policja zidentyfikowała i zatrzymała parę, która w październiku 2022 roku porzuciła swojego nowo narodzonego syna na jednym z pól w sycylijskiej miejscowości Paceco. Przemarznięte dziecko, zawinięte jedynie w foliową siatkę, zostało uratowane przez okolicznego mieszkańca. Parze postawiono już zarzuty. 

Do porzucenia noworodka doszło w październiku 2022 roku. Dziecko zostało zawinięte w plastikową torbę i pozostawione na polu w miejscowości Paceco na Sycylii. 4 października odnalazł je przypadkowy mężczyzna, który szedł tamtędy do pracy na pole. Uratowany noworodek nazwany został później przez lekarzy Francesco Alberto - został on bowiem odnaleziony w dzień świętego Franciszka z Asyżu, a ratownik, który jako pierwszy wziął dziecko w ramiona, nazywał się Alberto.

ZOBACZ TEŻ: 16 lat więzienia dla 19-latki, która wyrzuciła swoje dziecko do śmietnika. "To cud, że tej zimnej nocy przeżyło"

Nastoletni rodzice

Po siedmiu miesiącach intensywnego i drobiazgowego śledztwa karabinierzy z Trapani, wspierani przez funkcjonariuszy z Paceco, zdołali ustalić tożsamość rodziców porzuconego dziecka. Okazali się nimi 16-letnia dziewczyna i 19-letni mężczyzna, w poniedziałek informują włoskie media. Oboje zostali aresztowani pod zarzutem porzucenia nieletniego i usiłowania zabójstwa. 16-letnia matka dziecka przebywa obecnie w placówce dla nieletnich w Rzymie, a jego 19-letni ojciec został umieszczony w zakładzie karnym w Trapani. 

Dochodzenie włoskich służb było trudne, ponieważ w sprawie brakowało śladów. Śledztwo objęło obejrzenie nagrań ze wszystkich okolicznych kamer monitoringu, przesłuchania mieszkańców Paceco oraz przesłuchania właścicieli pojazdów, którzy w dniach poprzedzających odnalezienie dziecka przejeżdżali w tej okolicy. Przeprowadzono także kontrole w lokalnych szpitalach, izbach przyjęć i placówkach oświatowych. Dzięki temu zdołano zawęzić krąg podejrzanych o porzucenie dziecka do kilku osób. Wykonane im testy DNA pozwoliły na ostateczne ustalenie tożsamości najpierw matki Francesco Alberto, a potem również jego ojca. 

 

Noworodek leżał na ziemi przy nieuczęszczanej drodzeCarabinieri Trapani

Noworodek porzucony na polu

Jak ustalono w toku śledztwa, porzucenie noworodka zostało przez nastoletnich rodziców zaplanowane. 16-latka i jej partner mieli przez całe dziewięć miesięcy ukrywać ciążę przed rodziną i przyjaciółmi. Gdy doszło do rozwiązania, jeszcze tej samej nocy porzucili dziecko na polu w Paceco. - Narazili swojego syna nie tylko na niebezpieczeństwa wynikające z jego niezdolności do obrony, ale także na ryzyko niemal pewnej śmierci, którego dziecko uniknęło z przyczyn całkowicie od nich niezależnych - oceniła prokuratura cytowana przez włoski portal Sky TG24.

ZOBACZ TEŻ: Dziecko porzucone na granicy z Meksykiem. Chłopca znalazła amerykańska straż graniczna

Autor:jdw//mm

Źródło: Sky TG24, il Sicilia, News Italy 24, TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Carabinieri Trapani

Pozostałe wiadomości