Jourova: czas zacząć lepiej działać, by Chiny nie wypełniły przestrzeni, którą powinniśmy zajmować

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP
Jourova: zrobię wszystko, by unijne fundusze były powiązane z praworządnościąTVN24
wideo 2/4
TVN24Jourova: zrobię wszystko, by unijne fundusze były powiązane z praworządnością

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova ostrzegła w czwartek, że Unia Europejska musi lepiej komunikować się w przyszłości w sytuacji kryzysu, w przeciwnym razie inne kraje, takie jak Chiny, wypełnią tę przestrzeń.

- Zbyt często nie potrafiliśmy przedstawić naszej wersji Europy i wsparcia Unii Europejskiej - powiedziała wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova, odnosząc się do działań Unii w sytuacji kryzysu wywołanego przez epidemię COVID-19. - Najwyższy czas, abyśmy podjęli takie działanie i nie pozwolili innym, na przykład Chinom, wypełnić tej przestrzeni – podkreśliła podczas webinarium zorganizowanego przez jej grupę polityczną Odnowić Europę.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera JourovaEU2016 SK/Wikimedia CC BY 2.0

Vera Jourova przypomina też, że w szczytowym momencie pandemii Chiny rozpoczęły kampanię wizerunkową, by pokazać, że pomagają krajom Unii Europejskiej, takim jak Włochy, dostarczając maseczki i sprzęt, podczas gdy ich europejscy sąsiedzi nie mogli lub nie chcieli tego zrobić. Komisja Europejska przedstawi w przyszłym tygodniu komunikat w sprawie dezinformacji w kontekście pandemii COVID-19, który - jak mówiła Jourova - ma być odpowiedzią na ten problem. Komisja ma zaproponować też nowe sposoby walki z dezinformacją.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Wiceszefowa Komisji Europejskiej zaznaczyła, że Unia Europejska jest wdzięczna za wsparcie i kupiła dużo niezbędnego sprzętu z Chin, ale - jak podkreślała - należy też powiedzieć prawdę o tym, kto i jak pomagał, a także to, że wśród państw członkowskich panowała solidarność.

Autor:asty

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: EU2016 SK/Wikimedia CC BY 2.0

Tagi:
Raporty: