TVN24 | Świat

Jourova o ustawie anty-TVN: silne demokracje popierają pluralizm mediów, a nie walczą przeciw niemu

TVN24 | Świat

Autor:
ft\mtom
Źródło:
tvn24.pl
Zagraniczne telewizje o przegłosowaniu ustawy anty-TVN
Zagraniczne telewizje o przegłosowaniu ustawy anty-TVNBBC/EURONEWS/DEUTSCHE WELLE
wideo 2/20
BBC/EURONEWS/DEUTSCHE WELLEZagraniczne telewizje o przegłosowaniu ustawy anty-TVN

Sejm przyjął w środę ustawę anty-TVN. W opinii wiceszefowej Komisji Europejskiej Very Jourovej, zmiany w polskiej ustawie medialnej "wysyłają negatywny sygnał". "Pluralizm mediów oraz różnorodność opinii są czymś, co silne demokracje popierają, a nie przeciwko czemu walczą" – napisała na Twitterze.

W środę Sejm przyjął ustawę anty-TVN. Za projektem opowiedziało się 228 posłów, przy 216 głosach przeciw oraz 10 głosach wstrzymujących się. Ustawa zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. PiS-owski projekt w zgodnej opinii komentatorów wymierzony jest w niezależność stacji TVN. Przeciwko zmianom w ustawie medialnej zaprotestowało wielu dziennikarzy, polityków i instytucji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wiceszefowa KE o ustawie anty-TVN

W czwartek do ustawy anty-TVN odniosła się wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova. "Pluralizm mediów oraz różnorodność opinii są czymś, co silne demokracje popierają, a nie przeciwko czemu walczą. Projekt polskiej ustawy medialnej wysyła negatywny sygnał" – napisała na Twitterze.

Jej zdaniem, w całej Unii Europejskiej potrzebne są przepisy dotyczące wolności mediów, by "bronić wolność mediów i wspierać praworządność".   

Autor:ft\mtom

Źródło: tvn24.pl