Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 169. dzień. Sztab generalny w Kijowie informuje, że siły zbrojne Ukrainy odparły rosyjską ofensywę na czterech kierunkach: słowiańskim, charkowskim, w rejonie Bachmutu oraz Awdijiwki. Szef władz obwodowych przekazał, że w wyniku rosyjskiego ostrzału co najmniej sześć osób zginęło, a trzy zostały ranne.

> Prezydent Ukrainy Włodymyr Zełenski zaapelował w nagraniu wideo do mieszkańców terenów okupowanych przez Rosję o informowanie o siłach wroga oraz osobach, które mu pomagają. Zapowiedział, że wszystkie okupowane ziemie ukraińskie zostaną wyzwolone.

> Polityk FDP ds. obrony Marcus Faber poinformował, że pięć z 15 haubic pancernych podarowanych Ukrainie jest w użyciu. Żadna z haubic "nie została zniszczona przez rosyjski ostrzał" - podkreślił.

> Sztab generalny w Kijowie przekazał, że siły zbrojne Ukrainy odparły rosyjską ofensywę na czterech kierunkach: słowiańskim, charkowskim, w rejonie Bachmutu oraz Awdijiwki. Co najmniej sześć osób zginęło, a trzy zostały ranne w rosyjskim ostrzale - poinformował szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko.

> Andrij Jermak, szef biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, powiedział w rozmowie z agencją Interfax-Ukraina, że Ukraina chce podjąć wszelkie wysiłki, by przed nadejściem zimy zakończyć aktywną fazę wojny wszczętej przez Rosję. Jako powód wskazał niebezpieczeństwo ataków rosyjskich na ukraińską infrastrukturę ciepłowniczą i energetyczną.

> Po serii wybuchów na lotnisku w Nowofedoriwce krymskie plaże opustoszały - pisze portal RBK-Ukraina. Doradca szefa ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Anton Heraszczenko opublikował nagranie, przedstawiające ogromny korek samochodów z rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi, których kierowcy próbują wyjechać z półwyspu.

> 130 duńskich instruktorów wojskowych wyjdzie wkrótce do Wielkiej Brytanii w celu przeszkolenia Ukraińców, którzy mają zasilić ukraińską armię - poinformował duński resort obrony. Niewykluczone, że podobne kursy odbędą się także w Danii.

> Zagraniczni wierzyciele zgodzili się na dwuletnie zamrożenie płatności prawie 20 miliardów dolarów w międzynarodowych obligacjach, co ma pozwolić Ukrainie na uniknięcie niewypłacalności - podał Reuters.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości