Szef NATO ładnym słowom Putina już nie wierzy. "Słyszeliśmy je wiele razy"


- Niestety, słyszeliśmy już podobne deklaracje - tak sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen skomentował ugodowy ton, w jakim Władimir Putin mówił na Krymie o polityce wobec Ukrainy. Dodał, że oczekuje "wprowadzenia w życie" tego, co risyjski prezydent nazywa "troską" o los swego sąsiada.

- Jeśli jest to szczera próba złagodzenia napięć, to przyjmuję wystąpienie (Putina) z aplauzem, jak i kroki, które mogłyby zostać po nim podjęte - powiedział w czwartek Rasmussen.

Rasmussen nie wierzy Putinowi

- Niestety, słyszeliśmy już w przeszłości podobne deklaracje i nie przełożyły się one na konkretne czyny. Wręcz przeciwnie - zastrzegł szef NATO.

Putin oświadczył w czwartek na spotkaniu z deputowanymi do Dumy Państwowej w Jałcie, że Rosja uczyni wszystko, co od niej zależne, aby konflikt na Ukrainie został zażegnany. Sytuację w tym kraju określił jako "krwawy chaos" i "bratobójczy konflikt".

Rosyjski prezydent oświadczył też, że Rosja uważnie przygląda się temu, co dzieje się na Ukrainie. - Poruszamy te problemy i wobec tamtejszych władz, i wobec społeczności światowej, i wobec kluczowych organizacji międzynarodowych - mówił. Nie zaoferował jednak żadnych nowych rozwiązań, które mogłyby doprowadzić do wygaszenia konfliktu.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: adso / ŁOs / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości