Władimir Putin rozmawiał z prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim. Jest oświadczenie Kremla

Autor:
mb//rzw
Źródło:
Reuters

Prezydent Rosji Władimir Putin rozmawiał telefonicznie z prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim. Obaj przywódcy położyli nacisk na pogłębienie współpracy politycznej, handlowej i gospodarczej - poinformował Kreml w oświadczeniu.

Kreml nie podał, kiedy odbyła się rozmowa telefoniczna. Nie wspomniał też, czy wśród tematów były o dostawy irańskiej broni do Rosji. Agencja Reutera zwróciła uwagę, że Rosja zwiększyła wysiłki na rzecz budowania więzi z Iranem i innymi krajami niezachodnimi od czasu inwazji na Ukrainę 24 lutego tego roku.

"Omówiono szereg aktualnych kwestii w agendzie dwustronnej, z naciskiem na dalsze wzmocnienie współpracy w dziedzinie politycznej, handlowej i gospodarczej, w tym w sektorze transportu i logistyki" - podał Kreml.

Ukraina atakowana dronami

Reuters przypomniał, że wysoki urzędnik rosyjskiej służby bezpieczeństwa spotkał się w środę w Teheranie z irańskimi przywódcami i oba kraje zobowiązały się do zacieśnienia więzi. Wizyta odbyła się po oskarżeniach ze strony Ukrainy i Zachodu, że Rosja użyła irańskich dronów do ataków na ukraińską infrastrukturę energetyczną.

Czytaj także: Irańskie drony kamikadze atakują Ukrainę. Ekspert: Shahed-136 są tanie, ale proste i mało celne

Iran twierdzi, że przekazał Rosji niewielką liczbę dronów przed rozpoczęciem wojny.

W zeszłym miesiącu dwóch wysokich urzędników irańskich i dwóch irańskich dyplomatów powiedziało Agencji Reutera, że Iran obiecał dostarczyć Rosji pociski rakietowe typu "ziemia-ziemia".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb//rzw

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości