TVN24 | Świat

"Ławrow i Blinken zgodzili się na spotkanie w kuluarach"

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji poinformowało w środę, że sekretarz stanu USA Antony Blinken i minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow uzgodnili, że spotkają się 20 maja w Reykjaviku, przy okazji zwołanego tam posiedzenia Rady Arktycznej.

"Siergiej Ławrow i Antony Blinken zgodzili się na oddzielne spotkanie w kuluarach tej sesji, aby omówić kluczowe kwestie stosunków dwustronnych i spraw międzynarodowych" - poinformowało w komunikacie rosyjskie MSZ.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"Omawiano także harmonogram innych kontaktów obu krajów na najbliższy okres, w tym ofertę Waszyngtonu w sprawie organizacji szczytu rosyjsko-amerykańskiego" - napisał w komunikacie resort. MSZ w Moskwie zwróciło także uwagę, że Ławrow i Blinken "wymienili poglądy na temat podejścia do kwestii nuklearnej na Półwyspie Koreańskim, odnowienia wspólnego kompleksowego planu działania dla irańskiego programu jądrowego i zagadnień związanych ze stabilnością strategiczną"

W komunikacie Departamentu Stanu dodano, że Blinken podkreślił determinację prezydenta Joe Bidena do ochrony amerykańskich interesów w odpowiedzi na działania Rosji godzące w Stany Zjednoczone lub ich sojuszników. 

Autor:asty/kg

Źródło: PAP