TVN24 | Świat

WHO o trzech scenariuszach rozwoju pandemii w 2022 roku

TVN24 | Świat

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP, Reuters

WHO opublikowała zaktualizowany plan dotyczący dalszej walki z COVID-19. Organizacja przedstawiła w nim trzy możliwe scenariusze rozwoju pandemii w tym roku.

- Na podstawie tego, co wiemy teraz, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że koronawirus nadal ewoluuje, ale nasilenie choroby, którą powoduje, zmniejsza się z czasem wraz ze wzrostem odporności za sprawą szczepień i przebytych infekcji - powiedział sekretarz generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus, prezentując wyniki analiz sporządzonych przez organizację.

Drugi scenariusz, który wymienił szef WHO to rozprzestrzenianie się nowych, mniej groźnych wariantów koronawirusa, wobec których nie będzie potrzebna nowa formuła szczepionki, czy kolejna dawka przypominająca.

Trzeci scenariusz - najgorszy - zakłada, że powstanie wariant odporny na dotychczasowe zabezpieczenia i szybko się rozprzestrzeni.

Tedros podkreślił, że każdy kraj powinien wprowadzić zaktualizowany strategiczny plan reagowania, uwzględniający czynniki powodujące transmisję SARS-CoV-2 i dążenie do zmniejszania wpływu COVID-19 na nasze życie w celu zakończenia globalnej sytuacji kryzysowej.

Czytaj więcej: Władze Szanghaju walczą z koronawiruem. Połowa miasta objęta lockdownem

Autor:ads/adso

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty: