W Szwecji nie odnotowano żadnego zgonu osoby zakażonej koronawirusem. Po raz pierwszy od marca

TVN24 | Świat

Autor:
kz/pm
Źródło:
PAP

W niedzielę w Szwecji po raz pierwszy od 12 marca nie odnotowano żadnego przypadku zgonu związanego z Covid-19. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w porównaniu z innymi krajami skandynawskimi jest jednak w Szwecji wysoki i wynosi 4395.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Dziś nie otrzymaliśmy informacji o żadnym przypadku zgonu, ale jak zwykle ma to miejsce w weekend dane mogą zostać przekazane z opóźnieniem - poinformował Henrik Josephson z biura prasowego szwedzkiego Urzędu Zdrowia Publicznego.

Szwecja ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników zgonów osób zakażonych koronawirusem w przeliczeniu na milion mieszkańców. Więcej osób na milion mieszkańców zmarło jedynie w Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Francji, a także w małej Andorze i San Marino.

W Szwecji od początku pandemii zmarło 4395 osób. W sąsiednich krajach znacznie mniej: w Danii zmarło 571 osób, w Finlandii - 316, w Norwegii - 236.

Zamknięte granice

W Szwecji pierwszy zgon osoby zakażonej koronawirusem odnotowano 11 marca. Dotychczas potwierdzono w tym kraju ogółem 37 542 przypadki infekcji koronawirusem, 429 w ciągu ostatniej doby.

W związku z wciąż trudną sytuacją epidemiczną w Szwecji kraje skandynawskie postanowiły nie otwierać swoich granic z tym krajem. Od 15 czerwca możliwe ma być podróżowanie między Danią a Norwegią.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Autor:kz/pm

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: