Świat

Kliczko wzywa Zachód do nałożenia sankcji na Rosję

Świat

Aktualizacja:

Szef opozycyjnej partii ukraińskiej UDAR Witalij Kliczko wezwał Zachód na łamach niemieckiej gazety "Bild" do sankcji przeciwko Rosji w odpowiedzi na przeprowadzone w niedzielę referendum na Krymie, w którym większość poparła przyłączenie półwyspu do Rosji.

"To, co rosyjski rząd zrobił przy pomocy separatystów i niezgodnego z prawem referendum, jest oczywistym złamaniem prawa międzynarodowego" - napisał Kliczko w komentarzu dla wysokonakładowego niemieckiego tabloidu.

Odpowiedź konieczna

Świat zachodni nie może pozostawić tych działań bez odpowiedzi - zaznaczył ukraiński polityk, który zamierza kandydować w wyborach 25 maja na prezydenta Ukrainy. "Oczekujemy dziś, że UE nałoży na Rosję sankcje najbardziej surowe od końca zimnej wojny" - napisał Kliczko. Były mistrz świata w boksie ostrzegł przed niebezpieczeństwem rosyjskiej interwencji na wschodniej Ukrainie.

"Boję się, że rosyjskie ataki przeciwko Ukrainie będą kontynuowane, także na obszarach poza Krymem" - czytamy w komentarzu, który ukaże się w poniedziałkowym wydaniu "Bilda". Redakcja gazety wcześniej poinformowała agencje o treści komentarza.

Władze Krymu ogłosiły po zakończonym w niedzielę referendum, że 95,5 proc. głosujących opowiedziało się za przyłączeniem półwyspu do Rosji. USA, UE i jej kraje, które tak jak Kijów uważają plebiscyt za nielegalny, odrzuciły jego wyniki.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: mn\mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości