TVN24 | Świat

Macron i Biden rozmawiali telefonicznie

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Francji odbyli w piątek rozmowę telefoniczną. Emmanuel Macron i Joe Biden zgodzili się "pogłębić dialog i współpracę między obydwoma krajami" przy okazji spotkania G20 w Rzymie.

Prezydenci USA Joe Biden oraz Francji Emmanuel Macron rozmawiali telefonicznie w piątek na temat pogłębiania współpracy obu krajów w zakresie bezpieczeństwa. Jak poinformował Pałac Elizejski, rozmowa dwóch przywódców odbyła się "w duchu rozmowy z 22 września 2021 r.", kiedy to Biden rozmawiał z Macronem po anulowaniu "kontraktu stulecia" na francuskich dostawę okrętów podwodnych do Australii.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Macron i Biden chcą "pogłębić dialog i współpracę"

"Przywódcy podsumowali prace podjęte między Francją a Stanami Zjednoczonymi w celu zagwarantowania zaufania, sprostania współczesnym wyzwaniom, w szczególności ustanowienia silniejszej europejskiej obrony, uzupełniającej wobec NATO, i przyczyniania się do bezpieczeństwa globalnego" – Pałac Elizejski napisał w komunikacie prasowym.

Prezydent USA Joe BidenMICHAEL REYNOLDS/EPA/PAP

Macron i Biden zgodzili się „pogłębić dialog i współpracę między obydwoma krajami” przy okazji spotkania G20 w Rzymie. Zarówno Biały Dom, jak i Pałac Elizejski poinformowały w piątek również, że wiceprezydent USA Kamala Harris w dniach 11-12 listopada uda się do Paryża, gdzie weźmie udział w Forum Pokoju oraz w międzynarodowej konferencji na temat Libii.

Autor:asty

Źródło: PAP