TVN24 | Świat

Donald Tusk na wiecu w Budapeszcie: nie chcemy Putina w Ukrainie i w Europie

TVN24 | Świat

Autor:
mjz/
tam
Źródło:
TVN24, PAP
Tusk: nie chcemy Putina na Ukrainie i w Europie
Tusk: nie chcemy Putina na Ukrainie i w EuropieTVN24, Platforma Obywatelska
wideo 2/35
TVN24Tusk: nie chcemy Putina na Ukrainie i w Europie

Donald Tusk - przemawiając podczas wyborczego wiecu węgierskiej opozycji w Budapeszcie - mówił, że "wojna o przyszłość Ukrainy i o przyszłość Europy toczy się przecież nie tylko na tym gorącym froncie na Ukrainie, ale toczy się także w każdym europejskim kraju". - Dzisiaj musimy bardzo głośno i wyraźnie powiedzieć: nie chcemy Putina na Ukrainie, nie chcemy Putina w Europie - podkreślił lider Platformy Obywatelskiej i Europejskiej Partii Ludowej.

Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, przemawiał podczas wyborczego wiecu węgierskiej opozycji w Budepeszcie. W - zaplanowanych na 3 kwietnia - wyborach na Węgrzech zmierzą się rządzący od 12 lat krajem Fidesz premiera Viktora Orbana oraz blok Zjednoczeni dla Węgier, który współtworzy sześć partii opozycyjnych z Peterem Marki-Zayem na czele.

Wystąpienie Tuska odbyło się w 20. dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

RELACJA: Atak Rosji na Ukrainę - 20. doba

- Viktor Orban i jego ekipa zapracowali bardzo ciężko na opinię najbardziej proputinowskiego rządu w Europie, a wojna o przyszłość Ukrainy i o przyszłość Europy toczy się przecież nie tylko na tym gorącym froncie w Ukrainie, ale toczy się także w każdym europejskim kraju - mówił Tusk.

Tusk: nie chcemy Putina na Ukrainie i w Europie

- Niestety nie brakuje polityków, i wy o tym wiecie najlepiej, którzy dla pieniędzy, albo z politycznej ślepoty, albo ze strachu, są gotowi wspierać Putina nawet teraz, w czasie tej odrażającej agresji na Ukrainę. Dzisiaj musimy bardzo głośno i wyraźnie powiedzieć: nie chcemy Putina w Ukrainie, nie chcemy Putina w Europie - podkreślał Tusk.

W ocenie szefa Platformy Obywatelskiej i Europejskiej Partii Ludowej, wizja państwa - według Putina - to państwo autorytarne, skorumpowane, z cenzurą i państwo, które "wyznaje kult siły, a nie reguły praworządności". - Dlatego Europa patrzy z taką nadzieją na was. Jesteście nadzieją wolnego świata w czasie tych kluczowych wyborów na Węgrzech - powiedział Tusk w Budapeszcie.

Czytaj też: Atak Rosji na Ukrainę. Zełenski: niektórzy członkowie NATO są zahipnotyzowani rosyjską agresją

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/ tam

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: