TVN24 | Świat

Szefowa niemieckiej dyplomacji: NATO pozostaje nieodzownym filarem bezpieczeństwa w Europie

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

Nowa szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock w czasie czwartkowej wizyty w siedzibie NATO oznajmiła, że rząd Niemiec pozostanie zaangażowanym członkiem Sojuszu. Minister spraw zagranicznych wyraziła również przekonanie, że Berlin będzie wspierać zdecydowane stanowisko sojuszu wobec Rosji i kryzysu na Ukrainie.

- NATO pozostaje nieodzownym filarem bezpieczeństwa w Europie - powiedziała po spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem szefowa niemieckiego MSZ.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

- W zeszłym tygodniu w Rydze NATO wysłało Rosji jasną wiadomość i chcę w związku z tym podkreślić, że nowy rząd Niemiec w pełni to stanowisko popiera - zapewniła Annalena Baerbock, podkreślając jednocześnie konieczność ożywienia Rady NATO-Rosja, której prace zostały wstrzymane przez Kreml w październiku 2021 roku.

Spotkanie poświęcone sytuacji na Ukrainie

Zakończone w środę, 1 grudnia dwudniowe spotkanie szefów dyplomacji państw NATO w stolicy Łotwy było poświęcone m.in. sytuacji na Ukrainie i mobilizacji przy jej granicach sił Rosji oraz kryzysowi migracyjnemu wywołanemu przez reżim Białorusi. W czasie zorganizowanej w związku ze spotkaniem konferencji prasowej Jens Stoltenberg stwierdził, że Rosja może spodziewać się odpowiedzi ze strony Sojuszu Północnoatlantyckiego w przypadku wzmożonych działań militarnych wobec Ukrainy. 

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości