Egipska komisja wyborcza podała we wtorek wieczorem, że uczestnicy trzydniowego referendum w sprawie poprawek do konstytucji opowiedzieli się za umożliwieniem prezydentowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu pozostania na stanowisku do 2030 roku.
Trwa referendum w Egipcie w sprawie poprawek do konstytucji, które m.in. mają umożliwić prezydentowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu pozostanie na stanowisku do 2030 roku. Jak poinformował rzecznik komisji wyborczej, frekwencja w pierwszym dniu głosowania była "dobra", choć nie ujawnił konkretnych danych.
Egipcjanie rozpoczęli w sobotę głosowanie w trzydniowym referendum w sprawie poprawek do konstytucji, które m.in. mają umożliwić prezydentowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu pozostanie na stanowisku do 2030 r.
Egipski parlament zatwierdził we wtorek poprawki do konstytucji, które umożliwiają prezydentowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu pozostanie na stanowisku do 2030 roku. Zmiany muszą być jeszcze poddane pod referendum.
Egipski sąd skazał w sobotę na dwa lat więzienia aktywistkę za opublikowanie w internecie nagrania wideo oskarżającego rząd, iż nie chroni kobiet przed molestowaniem seksualnym i złymi warunkami życia - oświadczył prawnik skazanej. Według sądu nagranie zawiera nieprawdziwą informacją.
Egipski sąd nakazał w czwartek wypuścić na wolność dwóch synów byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, uchylając sobotnie orzeczenie innego sędziego, który niespodziewanie nakazał policji ich aresztować.
W Egipcie rozpoczęły się w poniedziałek trzydniowe wybory prezydenckie, w których po wycofaniu się prawie wszystkich kandydatów opozycji praktycznie zapewnione zwycięstwo ma obecny prezydent Abd el-Fatah es-Sisi. Niewiadomą jest tylko frekwencja - pisze agencja AP.
Sąd w Kairze skazał w sobotę byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego i 19 innych osób na trzy lata więzienia za obrazę władzy sądowniczej. Mursi będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 2 mln funtów egipskich (ponad 112 tys. dolarów).
Izrael w poniedziałek zaapelował do swoich obywateli o natychmiastowe opuszczenie należącego do Egiptu półwyspu Synaj. W komunikacie ostrzega przez zagrożeniem związanym z zamachami.
Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak, obalony w 2011 roku podczas arabskiej wiosny, w piątek po sześciu latach wyszedł na wolność - poinformował jego adwokat. Mubarak opuścił szpital wojskowy, w którym odbywał karę, i udał się do domu w Helipolis.
Najwyższy sąd apelacyjny w Egipcie uniewinnił w czwartek byłego prezydenta Hosniego Mubaraka od zarzutu współodpowiedzialności za śmierć setek demonstrantów podczas powstania z 2011 roku, które położyło kres jego blisko 30-letnim rządom.
Amnesty International potępiła "bezprecedensowy wzrost liczby porwań" ludzi w Egipcie oraz stosowanie tortur służących "stłumieniu pokojowych protestów". AI wezwała władze, by zaprzestały łamania praw człowieka.
Egipski sąd zarekomendował w sobotę kary śmierci dla sześciu sądzonych razem z byłym prezydentem Mohammedem Mursim w procesie o szpiegostwo. Ogłoszenie wyroku w sprawie byłego szefa państwa i czterech innych osób zostało odroczone do 18 czerwca.
Większość młodych z krajów arabskich nie popiera tzw. Państwa Islamskiego (IS) i nie wierzy, że IS ustanowi w całym regionie swój kalifat - pokazują wyniki opublikowanego we wtorek corocznego raportu brukselskiej agencji Burson-Marsteller.
Sąd kasacyjny w Egipcie uchylił karę śmierci dla 149 domniemanych islamistów, którzy byli oskarżeni o zabicie 13 policjantów w 2013 roku - poinformowały źródła sądowe, na które powołuje się AFP.
W Egipcie rozpoczęło się w niedzielę inauguracyjne posiedzenie nowego parlamentu - poinformowały państwowe media, przypominając, że parlamentarzyści nie obradowali od ponad trzech lat. Jeszcze tego samego dnia deputowani mają wybrać spikera.
Premier Egiptu Ibrahim Mehleb złożył w sobotę dymisję swego rządu na ręce szefa państwa Abd el-Fataha es-Sisiego, który ją przyjął - poinformowała kancelaria prezydenta. Nie podano powodów rezygnacji.
Egipski sąd skazał trzech dziennikarzy Al-Dżaziry na kary 3 lat więzienia za "rozpowszechnianie fałszywych informacji". To wyrok po trwającym od 2014 roku głośnym procesie, który krytykowany był na całym świecie przez działaczy praw człowieka i wolności prasy.