Starcia w Egipcie

1 lipca 2013

Zwycięzca jest niemal pewny. W Egipcie chodzi o frekwencję

W Egipcie rozpoczęły się w poniedziałek trzydniowe wybory prezydenckie, w których po wycofaniu się prawie wszystkich kandydatów opozycji praktycznie zapewnione zwycięstwo ma obecny prezydent Abd el-Fatah es-Sisi. Niewiadomą jest tylko frekwencja - pisze agencja AP.

Kolejny wyrok dla byłego prezydenta Egiptu

Sąd w Kairze skazał w sobotę byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego i 19 innych osób na trzy lata więzienia za obrazę władzy sądowniczej. Mursi będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 2 mln funtów egipskich (ponad 112 tys. dolarów).

Były prezydent Mubarak na wolności

Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak, obalony w 2011 roku podczas arabskiej wiosny, w piątek po sześciu latach wyszedł na wolność - poinformował jego adwokat. Mubarak opuścił szpital wojskowy, w którym odbywał karę, i udał się do domu w Helipolis.

Sąd zdecydował: Mubarak niewinny

Najwyższy sąd apelacyjny w Egipcie uniewinnił w czwartek byłego prezydenta Hosniego Mubaraka od zarzutu współodpowiedzialności za śmierć setek demonstrantów podczas powstania z 2011 roku, które położyło kres jego blisko 30-letnim rządom.

Sąd chce ich śmierci. Czeka na opinię duchownego

Egipski sąd zarekomendował w sobotę kary śmierci dla sześciu sądzonych razem z byłym prezydentem Mohammedem Mursim w procesie o szpiegostwo. Ogłoszenie wyroku w sprawie byłego szefa państwa i czterech innych osób zostało odroczone do 18 czerwca.

Rząd upadł po roku. Kolejny dostanie miesiąc

Premier Egiptu Ibrahim Mehleb złożył w sobotę dymisję swego rządu na ręce szefa państwa Abd el-Fataha es-Sisiego, który ją przyjął - poinformowała kancelaria prezydenta. Nie podano powodów rezygnacji.