Pussy Riot skazane

23 lipca 2012

Piotr Wierziłow, który trafił do szpitala w związku z podejrzeniem otrucia, został przetransportowany do Berlina, gdzie zostanie poddany specjalistycznemu leczeniu. W niedzielę wieczorem podano, że członek Pussy Riot czuje się lepiej.

Artystki z rosyjskiego zespołu Pussy Riot na dwa tygodnie przed wyborami w USA zrealizowały teledysk, w którym pokazały swoją wizję Ameryki po zwycięstwie Donalda Trumpa. - Celem tego teledysku było ostrzeżenie ludzi, którzy chcą głosować na Trumpa i podzielenie się moim doświadczeniem, jak to jest żyć w kraju rządzonym przez Władimira Putina - powiedziała wokalistka zespołu Nadieżda Tołokonnikowa.

Członkinie feministycznej grupy Pussy Riot bite, szarpane i popychane w czasie happeningu w Soczi, przez ludzi pilnujących tam porządku na igrzyskach. Jak twierdzą aktywistki, użyto wobec nich gazu pieprzowego, miały zostać również pobite nahajkami. W sieci pojawił się film, na którym widać zajście.

Nadieżda Tołokonnikowa trafi do kolonii karnej w syberyjskim Kraju Krasnojarskim, prawdopodobnie w miejscowości Niżni Ingasz - twierdzi mąż osadzonej członkini zespołu Pussy Riot, który powołuje się na własne źródło.

Odbywająca karę więzienia członkini zespołu Pussy Riot Nadieżda Tołokonnikowa, która trafiła w niedzielę do szpitala, zakończyła głodówkę prowadzoną przez osiem dni - poinformowały rosyjskie władze.

Rosyjski sąd w mieście Perm odrzucił w środę apelację Marii Alochinej, jednej z członkiń zespołu Pussy Riot, która odwoływała się od wyroku odrzucającego jej wniosek o przedterminowe zwolnienie warunkowe. Kobiecie, która od półtora roku przebywa w więzeniu, nie pozwolono uczestniczyć w posiedzeniu sądu.

Odbywająca karę więzienia członkini rosyjskiej grupy Pussy Riot Maria Alochina trafiła do więziennego szpitala we wtorek, w siódmym dniu strajku głodowego, który rozpoczęła na znak protestu przeciw, jak to określa, kampanii prześladowania.