Katastrofa wiaduktu w Genui

14 sierpnia 2018
Zawalił się 400-metrowy odcinek wiaduktu w GenuiGoogle Earth

W Genui na północy Włoch zawalił się około południa 14 sierpnia 2018 roku zawalił się fragment wiaduktu na autostradzie A10. Zginęło co najmniej 38 osób.

Tuż przed południem w Genui zawalił się długi, centralny odcinek wiaduktu Morandi o długości 1182 metrów na autostradzie A10. Jak poinformowała włoska obrona cywilna, w momencie katastrofy znajdowało się tam około 30-35 samochodów i trzy tiry. Zdjęcia i nagrania ukazują ogromną skalę tragedii. Długi odcinek wiaduktu runął z wysokości około 50 metrów.

Wiadukt Morandi w GenuiGoogle Maps

Rok temu runął wiadukt w Genui. "Rana w sercu miasta" pozostała

Mija rok od zawalenia się wiaduktu w Genui. Zginęły 43 osoby. Ofiary katastrofy wspominali mieszkańcy miasta i włoscy politycy. Na uroczystości w miejscu zawalenia się konstrukcji przybyli między innymi prezydent Sergio Mattarella, premier Giuseppe Conte i wicepremier Matteo Salvini.

Most w Genui wysadzony po katastrofie

Dwa filary konstrukcji zawalonego w zeszłym roku mostu Morandiego w Genui na północy Włoch zostały w piątek wysadzone w powietrze za pomocą dynamitu. W katastrofie, do której doszło w sierpniu 2018 roku, zginęły 43 osoby.

Ratownicy odnaleźli ciało ostatniego zaginionego po katastrofie wiaduktu

W Genui strażacy wydobyli w sobotę po południu ciało ostatniej osoby zaginionej po zawaleniu się wiaduktu. Bilans ofiar śmiertelnych katastrofy wynosi 43. W sobotę rano strażacy pod gruzami odnaleźli wrak samochodu, w którym znajdowały się ciała trzyosobowej rodziny: matki, ojca i 9-letniej dziewczynki.

W Genui cisza. Brak oznak życia w gruzach wiaduktu

Strażacy i ratownicy, którzy czwarty dzień przeczesywali gruzy zawalonego wiaduktu w Genui w poszukiwaniu ludzi, nie słyszą żadnych głosów w rumowisku - informują włoskie media. W piątek ogłoszono, że 5 osób uważa się za zaginione. Zginęło 38 osób.

Pięć osób nadal poszukiwanych po zawaleniu się wiaduktu w Genui

Do pięciu zmniejszyła się liczba osób zaginionych w wyniku zawalenia się wiaduktu w Genui. Potwierdzono dotąd śmierć 38 osób. Tragicznym zdarzeniem zajęła się także francuska prokuratura. W czwartek poinformowano o wszczęciu śledztwa w związku z podejrzeniem nieumyślnego zabójstwa i nieumyślnego spowodowania obrażeń, ponieważ wśród ofiar są Francuzi.

Eksperci ostrzegają: 10 tysięcy starych mostów do sprawdzenia

We Włoszech jest 10 tysięcy mostów mających ponad 50 lat i wymagających sprawdzenia - takie dane przedstawił Instytut Technologii Budownictwa w krajowym Komitecie Badań Naukowych. Doszło do tego dwa dni po katastrofie wiaduktu w Genui, w której zginęło co najmniej 38 osób.