Bójka na plaży w Gdyni

19 sierpnia 2013

"Bili bez zastanowienia i bez powodu". Kary za pobicie Meksykanów na plaży

Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał we wtorek pięć z siedmiu wyroków dla kibiców Ruchu Chorzów, oskarżonych o pobicie w sierpniu 2013 r. na plaży w Gdyni meksykańskich marynarzy. Dwóm mężczyznom, którzy przyznali się do winy, sąd kary złagodził. Wszyscy trafią do więzienia. Sąd uznał, że żaden nie zasługuje na warunkowe zawieszenie kary. Wyrok jest prawomocny.

"Nagonka na kibiców"? Obrona chce złagodzenia kar za pobicie meksykańskich marynarzy

- Przypadek bójki na plaży w Gdyni można rozpatrywać jako rodzaj nagonki na środowisko kibiców - uważa obrońca jednego z siedmiu kibiców Ruchu Chorzów, oskarżonych o pobicie w sierpniu 2013 r. meksykańskich marynarzy. We wtorek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpocznie się proces odwoławczy w tej sprawie. W styczniu gdyński sąd skazał kibiców na więzienie bez zawieszenia. Obrona domaga się złagodzenia kar.

Więzienie za bójkę na plaży. "Nie ma mowy o obronie koniecznej"

Sąd skazał siedmiu kibiców za udział w bójce z Meksykanami na gdyńskiej plaży. Sześciu z nich usłyszało wyrok 1 roku i 10 miesięcy, jeden został skazany na 2 lata i 2 miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności. - O jakiejkolwiek obronie koniecznej nie może być mowy - uzasadniał wyrok sędzia.

Były wiceszef gdyńskiej policji ukarany po bójce na plaży

Karą ostrzeżenia o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku zakończyło się postępowanie dyscyplinarne wobec byłego zastępcy szefa gdyńskich policjantów. Marcin Potrykus odpowiadał za ochronę meczu, przed którym pseudokibice pobili na plaży obywateli Meksyku.

Dwóch policjantów ukaranych po bójce na plaży w Gdyni

Zakończyły się cztery z ośmiu postępowań dyscyplinarnych wobec policjantów w związku z bójką na plaży w Gdyni podczas której pobito obywateli Meksyku. Uznano, że dwaj funkcjonariusze dopuścili się zaniedbań; dwóch uniewinniono.

Bijatyka na plaży w Gdyni. Jeden z podejrzanych bez aresztu

Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał w poniedziałek decyzję sądu niższej instancji, który odmówił tymczasowego aresztowania jednego z podejrzanych o udział w bójce na plaży w Gdyni. Sąd odrzucił też zażalenia na areszt dla czterech innych podejrzanych.

Dyscyplinarki dla kolejnych policjantów po bójce na plaży

Rzecznik dyscyplinarny działający przy komendancie miejskim policji w Gdyni wszczął postępowania dyscyplinarne wobec dwóch kolejnych policjantów. Funkcjonariusze mieli związek z działaniami policji w dniu pobicia obywateli Meksyku na plaży w Gdyni. W sumie postępowania obejmują ośmiu policjantów.

Po bójce na plaży. Miażdżąca krytyka działań policji

Brak reakcji na zgłoszenia dotyczące zachowania kibiców Ruchu Chorzów na plaży w Gdyni, nieefektywne poszukiwania uczestników bójki i nieprawidłowy plan działania. To zaniedbania gdyńskich funkcjonariuszy, które wytknęła Komenda Główna Policji.

Aresztowany siódmy podejrzany za bijatykę na plaży w Gdyni

Gdyński sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 24-letniego mieszkańca Katowic, podejrzanego o udział w pobiciu meksykańskich marynarzy na gdyńskiej plaży. To już siódmy podejrzany w tej sprawie, który trafił do aresztu. Zarzuty usłyszało w sumie osiem osób.

Szósta osoba z zarzutami po bójce z Meksykanami. Jest wniosek o areszt

Zatrzymany we wtorek 19-letni mieszkaniec Śląska usłyszał zarzut udziału w pobiciu obywateli Meksyku na plaży w Gdyni. To już szósta osoba z zarzutami w tej sprawie. Prokuratura wystąpiła już z wnioskiem o areszt dla 19-latka. Śląska policja w środę zatrzymała też następnego podejrzewanego - 27-latka z Katowic.

Siódmy zatrzymany ws. pobicia na plaży w Gdyni

19-letni mieszkaniec małej miejscowości na Śląsku, podejrzewany o udział w pobiciu na plaży w Gdyni, został zatrzymany we wtorek rano przez śląską policję. Jak dotąd prokuratura postawiła zarzuty w tej sprawie pięciu osobom: dwie z nich aresztowano.

Prawnicy resortu sprawiedliwości miażdżą gdyńską policję. "Mogli reagować na wszystkich etapach"

Policja powinna interweniować na plaży w Gdyni już w momencie, gdy pseudokibice Ruchu Chorzów zaczęli pić piwo – wynika z analizy Ministerstwa Sprawiedliwości, do której dotarł portal tvn24.pl. - Czekamy na raport naszego biura kontroli. Zdecydowane kroki w tej sprawie podejmie komendant wojewódzki gdańskiej policji – mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.

Przestępczość pseudokibiców. Mało aresztów, dużo wyroków w zawieszeniu

Ponad 20 tys. osób skazano w latach 2011 – 2012 za udział w bójkach i pobiciach, w których ofiary straciły zdrowie lub poniosły śmierć. W tej ogromnej liczbie skazanymi w dużej mierze są pseudokibice. Od 2011 do połowy 2013 roku sądy skazały 1326 pseudokibiców za przestępstwa popełnione na stadionach w trakcie i po meczach.

Paradą rejową Meksykanie pożegnali gdyński port

Meksykański żaglowiec Cuauhtemoc opuścił w czwartek przed południem gdyński port. Ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych jednostek na świecie spędziła w Gdyni pięć dni. W tym czasie „Spadającego orła” zwiedziło blisko 19 tys. ludzi.

Areszt za bijatykę na plaży

Gdyński sąd zgodził się na tymczasowe aresztowanie 29-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Mężczyzna jest trzecią osobą, która usłyszała zarzuty w związku z bójką na plaży w Gdyni. Wszystkim mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.