W Poznaniu odbędzie się kolejna edycja gry miejskiej "Czas Patriotów". Gry tego typu jako planszę wykorzystują miasto, "pionkami" zaś są sami uczestnicy. Fabuła rozgrywki osadzona będzie w czasach powstania wielkopolskiego.
Grę zorganizowano z okazji 94. rocznicy podpisania rozejmu w Trewirze, który symbolicznie zakończył powstanie wielkopolskie. Po eliminacjach internetowych, 16 lutego odbędzie się uliczny finał, w którym każdy uczesnitk będzie mógł poczuć się jak powstaniec. Gry tego typu są fabularyzowane i osadzone w konkretnych realiach.
Aresztować generała
- Zadanie stojące przed graczami będzie poważne: aresztowanie generała Fritza von Bock und Polacha, dowódcy pruskiego V Korpusu Armii, stacjonującego w Poznaniu w czasie postania wielkopolskiego. Uczestnicy gry wcielą się w powstańców i wezmą udział w historycznych wydarzeniach - mówi współorganizator gry Szymon Dąbrowski.
Zarejestrowac się i czekać do środy
- Do zadań w terenie nadają się tylko najlepsi. Będą to ci, którzy przejdą przez etap internetowy - dodaje Dąbrowski.
W internecie trzeba będzie wykonać specjalne zadanie, które zostanie opublikowane w środę o godzinie 19:18. 75 osób, czyli około 20 najlepszych zespołów, weźmie udział w ulicznym finale gry.
Nie tylko chwała
Podczas etapu ulicznego, rozgrywanego w mieście, zespoły będą musiały zdobyć broń i nauczyć się nią posługiwać, ale przede wszystkim wypełnić powierzone im zadania. Uczestnicy napotkają na swojej drodze innych konspiratorów oraz niemieckich żołnierzy. - Zespół, któremu uda się pojmać gen. von Bock und Polacha, zdobędzie nie tylko chwałę, ale także nagrody a wśród nich zwiedzanie Fortu III wraz z jego gospodarzami z Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji - zapowiedział Dąbrowski.
Kilka gier w jednej
Gry miejskie i turystyczne to forma rozrywki łącząca elementy gier terenowych, gier typu RPG, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych. Polegają na rywalizacji kilkuosobowych zespołów, starających się wykonać postawione przed nimi zadania na określonym obszarze w jak najkrótszym czasie.
Autor: kk//kv / Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: Artyleria | Hannna Józefowska Nawrot