Polska

Werbowali Polki do agencji towarzyskich

Polska

TVN24Zatrzymani chcieli wywieźć kobiety do agencji

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali dwóch Niemców podejrzanych o werbowanie i wywóz młodych kobiet do niemieckich agencji towarzyskich. Mężczyźni trafili do aresztu z zarzutem próby uprowadzenia.

Policjanci uzyskali informację, że obywatele Niemiec zamierzają w Polsce werbować młode kobiety do pracy w agencjach towarzyskich. - Po ustaleniu terminu przyjazdu Niemców do Polski, policjanci zorganizowali zasadzkę i zatrzymali ich - poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Kobiety nie chciały wracać do agencji

Jak ustalili policjanci, mężczyźni chcieli wywieźć dwie młode kobiety, które wcześniej pracowały już przez pewien czas w agencji towarzyskiej w Niemczech, ale wróciły do kraju i nie zamierzały ponownie tam wyjeżdżać.

Policjanci wyjaśniają, czy zatrzymani działali wcześniej na terenie Polski i czy nie sprzedali wcześniej innych kobiet do pracy w agencjach towarzyskich za granicą.

Zatrzymanym, w wieku 21 i 51 lat, postawiono zarzut próby uprowadzenia w celu uprawiania prostytucji za granicą. Grozi im 10 lat więzienia.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości