Polska

Prowadzili agencje towarzyskie na Podlasiu. Sutenerzy w rękach policji

Polska

Podejrzanych zatrzymano na terenie województwa warmińsko-mazurskiego
Podejrzanych zatrzymano na terenie województwa warmińsko-mazurskiegoCBŚP
wideo 2/6

Policjanci zlikwidowali dziesięć agencji towarzyskich i zatrzymali cztery osoby podejrzane o sutenerstwo. Lokale działały w wynajętych mieszkaniach w Białymstoku, Ełku, Suwałkach i Augustowie. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o czerpanie korzyści z cudzego nierządu i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy trafili do aresztu.

Wspólne działania funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji w Białymstoku i Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Białegostoku, Olsztyna i Lublina przeprowadzili we wtorek na terenie woj. warmińsko-mazurskiego.

"Mieszkaniówki"

Teren, na którym działała grupa przestępcza to Suwałki, Ełk, Augustów i Białystok. W tych miejscowościach sutenerzy prowadzili tzw. mieszkaniówki, czyli wynajmowane mieszkania, w których kobiety świadczyły usługi seksualne.

Policjanci zatrzymali czterech mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

- Właśnie na tym terenie przeprowadzono akcję. Trzy osoby zostały zatrzymane bardzo wcześnie rano w ich miejscach zamieszkania, a czwarta podczas błyskawicznej akcji na jednej z ulic. Policjanci wkroczyli zarówno do ich miejsc zamieszkania, jak również przeszukano dziesięć lokali, w których świadczone były usługi seksualne - poinformowała komisarz Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowa CBŚP.

Utrzymywali się z sutenerstwa

W mieszkaniach podejrzanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwie atrapy broni palnej, telefony komórkowe, nośniki pamięci, laptopy, dokumentację związaną w wynajmem lokali oraz inne przedmioty, które posłużą jako materiał dowodowy w sprawie. W domach zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli też prawie 100 tysięcy złotych, które zarekwirowali na poczet przyszłych kar i grzywien.

W Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach zatrzymanym przedstawiono zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała na celu nakłanianie, ułatwianie oraz czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z ustaleń śledczych wynika, że aresztowani mężczyźni z tych przestępstw uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwie atrapy broni palnejCBŚP

Autor: nina/ ks / Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości