Napastnika, który dokonał napadu na jeden z krakowskich banków, zarejestrowały kamery monitoringu: na nagraniu widać mężczyznę, który wchodzi do środka z pistoletem lub jego atrapą, terroryzuje pracowników, kradnie gotówkę i po ok. 2 minutach ucieka w stronę ul. Pszczelej. Krakowska policja opublikowała jego zdjęcie na swojej stronie internetowej, prosząc o kontakt osoby, które rozpoznają mężczyznę.
Do napadu doszło 2 listopada przed godz. 10:00. Mężczyzna, zażądał od dwóch pracownic banku oddania mu pieniędzy z kasy. Jednak podczas ich przekazywania banknoty rozsypały się po podłodze. Część z nich napastnik zgarnął i uciekł.
Rysopis sprawcy
Poszukiwany to mężczyzna w wieku około 25-30 lat, ok. 170 -175 cm wzrostu, o szczupłej sylwetce, włosach koloru ciemnoblond (średniej długości). Ubrany był w ciemną kurtkę z kapturem (czarną lub granatową) z szarymi wstawkami, zapinaną na zamek błyskawiczny, niebieskie spodnie jeansowe, ciemne buty sportowe z jasną obwódką wokół podeszwy, czarną czapkę z daszkiem (tzw. bejsbolówkę). Nosił okulary przeciwsłoneczne w ciemnych oprawkach.
Według policji, ten sam mężczyzna napadł na inne placówki bankowe w tej samej okolicy - 10 czerwca i 8 kwietnia br. Obu napadów dokonano w godzinach popołudniowych.
Łudzące podobieństwo
Jak ustaliła krakowska policja, podczas czerwcowego napadu napastnik był ubrany dokładnie tak samo jak przy napadzie 2 listopada. W kwietniu natomiast mógł mieć założoną nieco inną kurtkę - zieloną z pasem (pasami). Miał też czarne, bawełniane rękawiczki. Za każdym razem miał na sobie niebieskie spodnie jeansowe, czapkę bejsbolówkę i okulary przeciwsłoneczne w ciemnych oprawkach.
Policja informuje także, że podczas wszystkich napadów sprawca po dokonaniu przestępstwa uciekał w tym samym kierunku - w rejon ulicy Pszczelej.
Apelują o pomoc
Prowadzący sprawę policjanci proszą o kontakt świadków zdarzenia lub osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciu, i mogą pomóc w ustaleniu jego personaliów. Aby przekazać informacje można telefonować pod numer 12 61 52 650 lub 997.
Zdjęcia oraz film z monitoringu można zobaczyć w mediach i na stronie internetowej małopolskiej policji www.malopolska.policja.gov.pl.
Źródło: PAP, KWP Kraków
Źródło zdjęcia głównego: KWP Kraków