TVN24 | Polska

Koncesja dla TVN7, zwłoka KRRiT. Grzegorzewski: należy ją bez wahania przedłużyć

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Grzegorzewski: koncesję bez dwóch zdań, bez wahania, należy przedłużyć
Grzegorzewski: koncesję bez dwóch zdań, bez wahania, należy przedłużyćTVN24
wideo 2/8
TVN24Grzegorzewski: koncesję bez dwóch zdań, bez wahania, należy przedłużyć

Za 11 dni kończy się koncesja TVN7. O jej przedłużenie stacja wystąpiła ponad rok temu, ale Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal nie podjęła decyzji w tej sprawie. - To bezprawne działanie. W obecnym stanie prawnym - potwierdzonym przez weto prezydenta wobec lex TVN - koncesję bez dwóch zdań, bez wahania, należy przedłużyć - mówił w TVN24 medioznawca doktor Krzysztof Grzegorzewski.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal nie rozstrzygnęła sprawy przedłużenia koncesji dla TVN7. Stacja złożyła wniosek w tej sprawie ponad rok temu, nadawca spełnia wszystkie warunki. Obecna koncesja kończy się 25 lutego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Grzegorzewski: koncesję bez dwóch zdań, bez wahania, należy przedłużyć

O zwłoce KRRiT mówił w poniedziałek w TVN24 doktor Krzysztof Grzegorzewski, medioznawca z Uniwersytetu Łódzkiego.

Zwrócił uwagę, że jeśli koncesja TVN7 nie zostałaby przedłużona, "poza tym, że widzowie stracą swoją ulubioną rozrywkę, będzie się niestety znowu pogarszał klimat inwestycyjny wokół Polski". - Zwłaszcza, że mówimy tu o dużej inwestycji poczynionej przez sojusznika - zauważył.

Grzegorzewski o zwłoce KRRiT ws. rekoncesji dla TVN7
Grzegorzewski o zwłoce KRRiT ws. rekoncesji dla TVN7TVN24

- Wielu znakomitych prawników, a także Rada Biznesu mówi, że (zwłoka KRRiT - red.) to jest posunięcie całkowicie bezprawne. Im więcej bezprawnych posunięć, tym gorszy klimat wokół Polski. Również polityczny, bo wiemy, że to jest sprawa czysto polityczna - mówił Grzegorzewski.

Przedłużenie koncesji - dodał gość TVN24 - "powinno być uwarunkowane tylko i wyłącznie obecnym stanem prawnym w Polsce". - A obecny stan prawny w Polsce został bardzo wyraźnie potwierdzony przez weto prezydenta wobec lex TVN. Koncesję bez dwóch zdań, bez wahania, należy przedłużyć - mówił.

Zdaniem medioznawcy "w przyszłości czeka nas bardzo poważna, duża debata, co zrobić z polskim systemem medialnym, jak naprawić media publiczne i jak naprawić cały system naczyń połączonych, którym są relacje polityki i mediów". - To odrębny, trudny problem. Ta sprawa, pomimo tego, że dotyczy kanału rozrywkowego, bardzo źle się w ten odrębny problem wpisuje - mówił.

TVN7

TVN7 to jedna z największych, najbardziej rozpoznawalnych i lubianych stacji w Polsce, działająca nieprzerwanie od 2002 roku. Od tego czasu kanał dynamicznie się rozwijał i obecnie zajmuje 4. miejsce wśród najchętniej oglądanych stacji w grupie komercyjnej 16-49. Siódemka to kanał z koncesją naziemną, satelitarną i kablową. Blisko 30 procent widzów ogląda go w telewizji naziemnej, czyli całkowicie za darmo. 

Koncesja TVN7 wygasa za 11 dni
Koncesja TVN7 wygasa za 11 dniTVN

Treści produkowane przez TVN7 mają charakter lokalny. W 2021 roku aż 8 z TOP10 najpopularniejszych programów stacji stanowiły produkcje polskie. Programy wyprodukowane w Polsce wypełniają około 70 procent całego czasu antenowego Siódemki. Kanał wspiera polskie firmy i inwestuje w Polsce, promuje polskie filmy poprzez pasmo polskich poniedziałków. Co roku 1,5 procent przychodu grupy TVN Discovery zostaje odprowadzone do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wspierając polską kinematografię.

W związku z przedłużającym się procesem rekoncesyjnym TVN7 rozpoczęła się kampania informacyjna. W spocie gwiazdy stacji zapraszają do wspólnej zabawy, a także przypominają, że największy kanał rozrywkowy w Polsce może niedługo zakończyć nadawanie.

Widzowie mogą wyrazić solidarność z kanałem, zwracając się do KRRiT o niezwłoczne przyznanie koncesji. Napisz w obronie TVN7: SKARGI@KRRIT.GOV.PL

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości