Polska

Gosiewski: Grzegorek do prokuratury

Polska

Gosiewski chce sprawdzić, czy  były wiceminister zdrowia dopuścił się nieprawidłowości w kierowaniu szpitalem
TVN24Gosiewski chce sprawdzić, czy były wiceminister zdrowia dopuścił się nieprawidłowości w kierowaniu szpitalem

Trwa ofensywa opozycji po rezygnacji ze stanowiska Krzysztofa Grzegorka. Przemysław Gosiewski wystąpił we wtorek do radomskiej Prokuratury Okręgowej z wnioskiem o zbadanie nieprawidłowości w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej w czasie, gdy jego dyrektorem był wiceminister zdrowia.

Marek Balicki o dymisji wiceministra Grzegorka
Marek Balicki o dymisji wiceministra GrzegorkaTVN24

Zdaniem Gosiewskiego, prokuratura powinna sprawdzić nieprawidłowości w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej stwierdzone wcześniej przez NIK. Poseł PiS zwrócił się do radomskiego prokuratora okręgowego Piotra Figasa z prośbą o wnikliwe zbadanie zarządzania majątkiem i środkami publicznymi w placówce zarządzanej w latach 2002-2006 przez Grzegorka.

- Zaskoczony jestem stwierdzeniem pani minister Kopacz, która powiedziała, że nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości - tłumaczył na konferencji prasowej Gosiewski.

Poniedziałkowa rezygnacja

Grzegorek zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska wiceministra zdrowia. Podał się do dymisji po tym, jak TVN poinformował o przyjęciu przez niego łapówki w czasach, gdy kierował jednym z oddziałów szpitala w Skarżysku-Kamiennej. Premier przyjął dymisję. CZYTAJ WIĘCEJ

Zdziwienia jego postawą nie kryje Marek Balicki z SDPL. - Standardem jest, że jeśli występuje podejrzenie, to urzędnik opuszcza stanowisko polityczne. Tyle, że wtedy, kiedy fakt zaistnieje, a nie kiedy media poddadzą fakt pod ocenę opinii publicznej.

Grzegorek zaprzecza

Grzegorek oświadczył, że został niesłusznie pomówiony o korupcję i zaprzeczył informacjom, jakoby miał kiedykolwiek przyjmować korzyści majątkowe.

CZYTAJ WIĘCEJ O REAKCJI OPOZYCJI

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości